Bang & Olufsen Beoplay H95 - słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów

image

Z okazji 95. rocznicy powstania firmy Bang & Olufsen, firma prezentuje nowe słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95 Black jako limitowany model specjalny, w kolorze srebrnym dostępny jest zwykły model. W każdym razie będą to najlepsze jak dotąd słuchawki Bluetooth od Bang & Olufsen, słuchawki nauszne wyposażone w adaptacyjną aktywną redukcję szumów.

Dla Bang & Olufsen marka B & O Beoplay jest od pewnego czasu bardzo ważną częścią działalności firmy, ponieważ obejmuje produkty z segmentu personal audio, które można określić jako rozwiązania lifestyle'owe, ale producentowi zawsze zależy na oferowaniu rozwiązań o wysokich standardach jakościowych w zakresie wzornictwa, odczuć i oczywiście dźwięku.

Według firmy, nowy model Bang & Olufsen Beoplay H95 postawił sobie szczególnie ambitne cele i firma jest przekonana, że oferuje najlepsze słuchawki do tej pory. To nie przypadek, że nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 jest wprowadzany na rynek z okazji 95. urodzin Bang & Olufsen i że te nauszne słuchawki Bluetooth z adaptacyjną aktywną redukcją hałasu są wyrazem tego, co Bang & Olufsen reprezentuje od 95 lat.

Nowe słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95 mają trzy kluczowe cechy, na które Bang & Olufsen kładzie szczególny nacisk: wyjątkowe, eleganckie wzornictwo, produkcja z najlepszych materiałów zapewniających nienaganną jakość i maksymalny komfort noszenia oraz nowoczesne funkcje zapewniające wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.

W związku z tym Bang & Olufsen Beoplay H95 jest dostępny w dwóch wersjach. Po pierwsze, zwykłe Bang & Olufsen Beoplay H95 Grey Mist Edition, które są dostępne w kolorze szarym i srebrnym, a po drugie, Bang & Olufsen Beoplay H95 Black Edition, które są, jakże by inaczej, całkowicie czarne. Nie należy jednak liczyć na to, że uda się zdobyć drugą z wymienionych wersji, ponieważ na całym świecie powstało jedynie 95 sztuk tego modelu, z wygrawerowanym odpowiednim numerem seryjnym, który już teraz, zaraz po ogłoszeniu, widnieje jako wyprzedany.

Z technicznego punktu widzenia i tak nie ma żadnej różnicy między tymi dwiema wersjami, a zwykła wersja seryjna jest również bardzo elegancka.

Nowe Bang & Olufsen Beoplay H95, jak opisano powyżej, to słuchawki nauszne z aluminiową ramą i nausznikami, stanowiącymi solidną podstawę dla słuchawek. Połączenie pomiędzy nausznikiem a pałąkiem również wykonane jest z aluminium. Jest to o tyle istotne, że Bang & Olufsen Beoplay H95 posiadają mechanizm składania, dzięki któremu po złożeniu są bardzo kompaktowe i można je przechowywać w dołączonym do zestawu etui transportowym. Jest ona również wykonana z aluminium.

W nowych Bang & Olufsen Beoplay H95 zastosowano wyjątkowo miękkie, owalne poduszki nauszne wykonane z tzw. pianki z pamięcią, która jest również zastosowana po wewnętrznej stronie pałąka. Poduszki nauszników pokryte są miękką jagnięcą skórą, podczas gdy do wyściełania zauszników użyto wytrzymałego materiału tekstylnego. Na zewnętrznej stronie zauszników ponownie zastosowano skórę, ale tutaj zamiast niej użyto skóry bydlęcej. Warto podkreślić, że nauszniki można wymieniać, co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o trwałość słuchawek.

W nowych Bang & Olufsen Beoplay H95 zastosowano przetwornik elektrodynamiczny o średnicy 40 mm, z tytanową membraną i potężnymi magnesami neodymowymi. To, że Bang & Olufsen Beoplay H95 potrafi odtworzyć jedynie zakres częstotliwości od 20 Hz do 22 kHz, wynika z transmisji sygnału przez Bluetooth, mimo że według producenta zastosowano już Bluetooth 5.1. Wynika to z faktu, że nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 korzysta z SBC, AAC i tylko aptX, więc ostatecznie gwarantowana jest tylko transmisja sygnału w "jakości CD". Nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 może być jednak również obsługiwany przez kabel poprzez wejście analogowe w postaci gniazda mini jack 3,5 mm stereo.

Aby zagwarantować bezproblemowe połączenie ze smartfonami i tabletami różnych producentów, nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 posiada różne certyfikaty, a mianowicie Google Fast Pair, Made for iPhone oraz Microsoft Swift Pair.

Przetwarzanie sygnału jest oparte na DSP, a twórcy po raz kolejny obiecują Bang & Olufsen Signature Sound. Ponadto nowe Bang & Olufsen Beoplay H95 wyposażono w aktywne tłumienie hałasu, które według producenta ma działać szczególnie precyzyjnie i tym samym gwarantować niezakłócone delektowanie się muzyką przez cały czas. Producent określa to mianem adaptacyjnej aktywnej redukcji szumów, która wykorzystuje w sumie cztery mikrofony i optymalnie dostosowuje się do danego otoczenia. Dostępny jest również tryb przezroczystości, który umożliwia szybką interakcję z otoczeniem bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Oczywiście zintegrowane mikrofony nowych Bang & Olufsen Beoplay H95 mogą być wykorzystywane do prowadzenia rozmów telefonicznych, a także do korzystania z asystentów głosowych smartfona.

Interesujący jest sposób działania, jaki inżynierowie Bang & Olufsen wybrali dla nowych Bang & Olufsen Beoplay H95. Na przykład zewnętrzna część nausznika została zaprojektowana jako pole czujnika w zwykły sposób sterującego odtwarzaniem, ale pierścień na nauszniku może być również używany do sterowania. Z jednej strony można sterować głośnością, a z drugiej aktywną redukcją szumów, w tym wspomnianym już trybem Transparency. Do sterowania głosem dostępny jest również osobny przycisk.

Oczywiście dostępna jest również odpowiednia aplikacja, a mianowicie aplikacja Bang & Olufsen dla Apple iOS i Google Android.

Na podkreślenie zasługuje długi czas pracy na baterii nowych Bang & Olufsen Beoplay H95, gdyż producent podaje do 38 godzin pracy z włączoną aktywną redukcją szumów. Akumulator ładowany jest za pośrednictwem portu USB-C.

W zakres dostawy wchodzi wspomniane już etui transportowe, kabel USB-C, kabel jack do jack 3,5 mm, adapter do systemów rozrywki pokładowej i wreszcie ściereczka do czyszczenia.

Nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 będzie dostępny w najbliższym czasie, choć limitowana edycja Bang & Olufsen Beoplay H95 Black Edition jest już wyprzedana. Na razie dostępna jest tylko wersja Grey Silver, w sugerowanej cenie detalicznej 800,- euro.

Do rzeczy

Nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 jest szczególnie ambitnym projektem, jak twierdzi firma i jest przekonana, że to najlepsze słuchawki, jakie do tej pory powstały. To nie przypadek, że nowy Bang & Olufsen Beoplay H95 jest wprowadzany na rynek z okazji 95. rocznicy powstania firmy Bang & Olufsen, a te słuchawki douszne Bluetooth z adaptacyjną aktywną redukcją hałasu są wyrazem tego, co Bang & Olufsen reprezentuje od 95 lat. I nawet jeśli limitowana edycja Black Edition zostanie wyprzedana przed wprowadzeniem na rynek, Bang & Olufsen Beoplay H95 Grey Mist to również wykwintne słuchawki....