Recenzja JBL Boombox: Ogromny, czarny, bezprzewodowy

image

Przenośny głośnik JBL oficjalnie podbił serca miłośników muzyki w plenerze. Potrzebujesz małego głośnika, abyś mógł go nosić w kieszeni? W takim razie nie szukaj dalej niż Clip 2 lub GO. Nieco większa opcja? Flip 4 i Charge. A high-endem, do niedawna, był JBL Xtreme. Ale potem światłe umysły uznały, że w składzie brakuje jeszcze większego boomboxa. Nowy głośnik otrzymał więc nazwę - JBL Boombox. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Projekt

O designie JBL Boombox nie powiem wiele - to ta sama koncepcja, co w innych modelach. Jakość tworzywa sztucznego + guma + włókno. Rzecz jest duża (254,5 x 495 x 195,5 mm), ciężka (5,25 kg) i wygląda naprawdę fajnie - chłopakom z bloku się spodoba. Najważniejsze to słuchać odpowiedniej muzyki.

Ergonomia: Nawet hobbit uzyskałby moc Terminatora!

Dzięki uchwytowi głośnik jest łatwy do przenoszenia z miejsca na miejsce. Urządzenie idealnie nadaje się do słuchania muzyki w domu, w towarzystwie przyjaciół, na zajęciach sportowych, na łonie natury - tak, we wszystkich miejscach jest w temacie!

Ogromnym plusem jest jego pełna wodoodporność na poziomie IPX7 - latem można z nim nawet pływać. Wszystkie złącza są zabezpieczone specjalną gumowaną wtyczką.

Funkcjonalność

Zanim powiem Wam jak fajna (lub niefajna) jest ta bestia, opowiem o cechach tego modelu. Wewnątrz znajduje się Bluetooth w wersji 4.2 oraz dwa porty USB do ładowania tabletów, smartfonów, kostek brukowych i innych urządzeń przenośnych. Do głośnika można podłączyć 2 źródła jednocześnie, a także sparować Boomboxa z innymi głośnikami JBL poprzez JBL Connect+ - ale nie mylić z JBL Connect (bez plusa), nie ma kompatybilności wstecznej.

Dźwięk

A teraz najważniejsze, czyli jak ten głośnik gra. Tutaj jest po prostu rewelacyjnie - dynamicznie, głośno, wyraźnie i bardzo basowo! Być może od takiej wielkości można by wymagać nieco bardziej rozbudowanych wysokich tonów, ale wiadomo, to wciąż przenośny boomox. Z tyłu znajduje się niejasny przełącznik, pozwala on na zmianę pomiędzy odtwarzaniem muzyki w domu i na zewnątrz. Pierwszy z nich nasyca dźwięk głośnością i maksymalną szczegółowością, a drugi sprawia, że scena jest szersza (dzięki czemu nawet w lesie słychać każdą wiewiórkę) i wydłuża czas pracy na baterii.

Autonomia

Skoro mowa o baterii - ma ona tutaj 20 000 mAh i pozwala na pracę głośnika do 24 godzin. Ładowanie trwa około 6 godzin. Osobiście zawsze odkładam JBL Boombox do ładowania na noc.

Hidizs AP100