Recenzja Bose Frames | Słuchawki Rondo i Alto | Czy mają sens w 2020 roku?

image

Jestem miłośniczką okularów, prawdziwą fanką, zwłaszcza takiej marki jak Ray-Ban - uwielbiam tak wiele modeli i często je noszę. Jednak po recenzji Zungle Panther straciłem wiarę w ideę połączenia słuchawek i okularów przeciwsłonecznych i niechętnie zapoznawałem się z Bose Frames. I za nic.

Zawartość opakowania

Ulubieniec wszystkich jest w dość klasycznym opakowaniu okularów. Tak, nieco większe niż Ray-Ban, ale typ jest podobny. Wewnątrz znajduje się twardy futerał, okulary, kabel do ładowania i dokumentacja. Od razu zaznaczam, że rozwiązanie z autorskim kablem w 2020 roku nie wygląda najlepiej - co złego jest w USB-C?

Projektowanie i ergonomia

Do moich drzwi dotarły dwie pary okularów - Alto i Rondo. Wayfarer i Clubround z RB, w skrócie, ale z grubszymi oprawkami i zausznikami. Wyglądają świetnie, ale wszyscy moi znajomi zadawali sobie to samo pytanie, kiedy zobaczyli je po raz pierwszy - dlaczego zauszniki są takie grube? Tak, rzuca się to w oczy, ponieważ nauszniki są cienkie, w przeciwieństwie do Zungle. Ale to raczej kwestia zainteresowania niż brzydkiego designu - oba modele wyglądają świetnie, tym bardziej, że są to dwa najbardziej uniwersalne kształty okularów na świecie i będą pasować niemal każdemu.

W sprzedaży są różne rozmiary, ale z jakiegoś powodu producenci uznali, że tutejsze Roundy będą dla dziewczyn i sprowadzili rozmiar S/M, a dla Wayfarerów rozmiar S/M i M/L. Na mojej głowie pasuje i jest całkiem OK, ale nie ma tu marginesu dla osób noszących duże meloniki. Wracając do grubych ramek chcę powiedzieć, że jest to świetna ochrona - matowy plastik jest bardzo wytrzymały i będzie służył przez długi czas.

Przejdźmy teraz do tego, jak okulary sprawdzają się w roli gogli. O ile z Zangle Panther miałem pewne problemy - kulistość, ucisk na głowę, brzydki kolor soczewek, to Bowes Frames są świetnym dodatkiem nawet do standardowych okularów. Ale dostępne są też inne opcje, polaryzacyjne i inne kolory.

Przy okazji, jak tylko odebrałem okulary, od razu pojechałem nimi po Kijowie i przejechałem około 20-30 km. A dla rowerzysty te okulary są po prostu idealne, bo nie uciskają głowy, dają ładny kolor i niczego nie zniekształcają.

Dźwięk, mikrofon
Ale tutaj dźwięk nie jest tak dobry. Nie, nie zrozumcie mnie źle - dźwięk jest lepszy od Zangle'a, ale to tylko i wyłącznie tło. Na przejażdżkę rowerową jest to proste. Spacer z psem - łatwy. Idź pobiegać - też łatwo! Jeśli Zangle miał przewodnictwo kostne, tutaj masz zwykłe głośniki skierowane do uszu. Jako rozwiązanie jest idealny, ale nie pozwala cieszyć się dobrym dźwiękiem. Maksymalna głośność jest minimalna, a mikrofon działa na poziomie pierwszej generacji AirPods. Ale ja mam przy sobie tylko okulary!

Wszystkie elementy sterujące są oparte na jednym przycisku, który włącza lub wyłącza słuchawki, przełącza ścieżki i odbiera połączenie. Przycisk jest idealnie umieszczony i łatwy do dotknięcia.

Autonomia

Nie spodziewajcie się tutaj 7 godzin pracy na baterii, tak jak w dzisiejszym TWS. Tu sprawa jest prostsza - 3,5 godziny na jednym ładowaniu, które samo w sobie może trwać 2 godziny.

Odtwórz
Hidizs AP100