Recenzja Sennheiser HD 300 - prosta i gustowna

image

Zgodzisz się, że nie każdy chce mieć wysokiej klasy słuchawki z systemem redukcji szumów, funkcjonalnym pilotem, a nawet mikrofonem. Są osoby, które chcą prostych, wysokiej jakości, wygodnych słuchawek, które nie kosztują tyle, co średniej klasy smartfon. Sennheiser HD 300 są właśnie takie - proste, niezawodne i stosunkowo niedrogie.

Design - prosty, ale stylowy

Mówiąc o designie, Sennheiser nie rozpieszcza swoich klientów "falbankami", połyskiem i innymi ozdobami. Niemcy to Niemcy. Proste, praktyczne, pedantyczne. Matowy plastik, doskonała jakość wykonania, nic zbędnego. Konstrukcja jest podobna do wielu innych słuchawek tej firmy, i to nie najnowszych: owalne miseczki, które poruszają się w dolnych partiach pałąka, nawet konstrukcja tych miejsc jest taka sama jak w moich HD 457, wydanych chyba jakieś 10 lat temu.

Same słuchawki są niewielkie i świetnie nadają się do użytku przenośnego. A na te chwile, gdy trzeba je schować do torby - uchwyt składa się, a słuchawki zajmują minimalną ilość miejsca. Szkoda, że w zestawie nie ma futerału.

Wygodny, ale może nie dla wszystkich

Skórzane poduszki nauszne latem pocą skórę, to fakt i nie ma od tego ucieczki. W przypadku zastosowań zewnętrznych może to być wadą i warto to rozważyć. Kolejną kwestią do rozważenia jest średnica poduszek usznych. Świetnie sprawdzają się przy stosunkowo małych uszach, ale u osób o większych uszach poduszki mogą lekko uciskać czubki uszu. Jak zawsze - dopasowanie jest zalecane, ale nie jest niezbędne.

Dźwięk - dobry, ale trochę życzeniowy

Dźwięk przypominał mi, o dziwo, HD 457, o którym wspominałem wyżej. Zdecydowany, twardy bas, jakieś pozory średnicy i tylko wysokie tony, którym moim zdaniem brakuje trochę wyrazistości. Ale do tej cechy słuchawek można się przyzwyczaić. Nie, dźwięk w żadnym wypadku nie jest zły. Po prostu w niektórych przypadkach, zwłaszcza w brzmieniu gitary, talerzy, wysokich wokali, chciałoby się widzieć więcej takich detali, ale HD 300 produkują bardziej wyrównany, spokojny dźwięk z naciskiem na równowagę, a nie jakiś konkretny zakres.

Hidizs AP100