Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter

image

Jak w najprostszy możliwy sposób zamienić różnego rodzaju słuchawki douszne w słuchawki Bluetooth? Otóż, jeśli mają one odpinane kable i tzw. złącze MMCX, to działa to z nowym adapterem Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter.

Oferta słuchawek, które w dużej mierze lub nawet całkowicie rezygnują z kabli i wykorzystują Bluetooth do połączenia sygnału ze źródłem stale się powiększa, także w dziedzinie słuchawek dousznych. Znajdziesz więc wiele odpowiadających Ci rozwiązań, jeśli cenisz sobie jak największą swobodę ruchów bez kabli, i to w najróżniejszych przedziałach cenowych.

Niemniej jednak, naprawdę wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie słuchawek dousznych nadal opierają się na kablach, a niektórzy zlecają nawet wykonanie spersonalizowanych słuchawek dousznych, co oferują niektórzy specjaliści w tej dziedzinie. Czy w przypadku Bluetooth trzeba się obejść bez takich produktów, a nawet kupić nowe? Nie, oczywiście, że nie, ponieważ rynek od dawna ma odpowiednie rozwiązania do tego zadania, takie jak nowy Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter.

Jedynym wymogiem, jaki należy spełnić, aby rozbudować słuchawkę douszną o Bluetooth z pomocą nowego adaptera Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter, jest to, aby słuchawka miała odpinane kable i była wyposażona w tzw. złącze MMCX. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby transmisja sygnału przez Bluetooth oparta była na wysokiej jakości chipsecie, wyposażonym w nienaganny konwerter i wysokiej jakości stopień wyjściowy. Za nowym Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter przemawia również fakt, że rozwiązanie to jest również wodoodporne i charakteryzuje się długim czasem odtwarzania, a także zintegrowanym mikrofonem do funkcji głośnomówiącej.

Z jednej strony wielu klientów woli takie rozwiązanie od produktów całkowicie bezprzewodowych, a z drugiej strony twórcy mają dosłownie tyle miejsca, by pomieścić elektronikę i baterie.

Bazują oni na chipsecie Bluetooth Qualcomm CSR8675, który jest zgodny ze standardem Bluetooth 5.0 i wyposażony w NFC ułatwiające parowanie z urządzeniem źródłowym. Oprócz tego, że Bluetooth 5.0 charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem energii niż poprzednie standardy i gwarantuje jeszcze bardziej niezawodne połączenie, wyróżnia się również tym, że obsługuje wszystkie istotne kodeki. Oprócz stratnego SBC, dla świata Apple dostępny jest tutaj AAC, wspierane są również aptX, aptX HD, aptX LL, a także LDAC i LHDC (HWA). Dzięki temu Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter może przesyłać dane audio aż do Hi-res Audio, i to do 24 bitów i 96 kHz. Wysokiej jakości słuchawki są w pełni wykorzystywane, a różnica w stosunku do transmisji sygnału przez kabel nie jest dramatyczna.

Nowy adapter Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter posiada również wysokiej jakości przetwornik C/A i stopień wyjściowy, a konkretnie AKM AK4377A.

Moc wyjściowa określana jest na 38 mW przy 16 Ohm lub 26 mW przy 32 Ohm.

W adapterze Bluetooth Neckband Shanling MW200 zintegrowano mikrofon, przy czym producent podkreśla, że powinno to być rozwiązanie wysokiej jakości, aby zapewnić jak najlepszą jakość mowy. Postawiono na rozwiązanie firmy Knowles i ósmą generację technologii redukcji szumów cVc. Z pomocą tego mikrofonu, Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter może być wykorzystywany nie tylko do rozmów telefonicznych, ale również do obsługi asystentów głosowych smartfonów, czy to Apple Siri, czy Google Assistant.

Obsługa odbywa się jednak przede wszystkim za pomocą przycisków, które zostały zintegrowane bezpośrednio w opasce na szyję po lewej stronie. Dodatkowo, Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter wskazuje, który kodek jest aktualnie używany poprzez kolor diody LED statusu.

Aplikacja Shanling Controller App umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi możliwościami nowego adaptera Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter. Można również uzyskać dostęp do filtrów cyfrowych, korektora i tym podobnych. Nawet przyszłe aktualizacje są możliwe w ten sposób.

Jak już wspomniano, złącze MMCX jest podstawowym wymogiem do korzystania z Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter, przy czym różne adaptery dystansowe są zawarte w zakresie dostawy dla optymalnego montażu. Na szczęście wielu producentów stawia na tę opcję, szczególnie w przypadku swoich produktów premium.

Szczególnie wysokiej jakości jest krótki przewód prowadzący z opaski na szyję do słuchawek dousznych, producent określa go jako czterordzeniowy kabel z posrebrzanej miedzi z 18 skręconymi żyłami w każdej żyle kabla.

Sam pałąk na szyję jest wodoodporny, posiada certyfikat IPX4. Nawet jeśli nie dotyczy to samych słuchawek dousznych, to przynajmniej daje to pewną swobodę, ponieważ pałąk na szyję jest bezpośrednio narażony na działanie czynników środowiskowych.

Zintegrowany tu akumulator o pojemności 340 mAh oferować ma czas grania do 14 godzin i czuwania do 500 godzin. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem kabla USB-C i powinno zakończyć się po około dwóch godzinach. Przy okazji Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter może być też używany bezpośrednio z komputerem PC lub Mac przez USB-C, ponieważ działa wtedy w trybie USB DAC.

Oprócz wspomnianych już sześciu dystansów MMCX, w zakresie dostawy znajduje się pasujący kabel do ładowania oraz skórzane etui do transportu.

Nowy adapter Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter jest już dostępny w sklepach specjalistycznych. Sugerowana cena detaliczna wynosi € 119,-.

Do rzeczy

Jedynym warunkiem koniecznym do rozbudowy dousznej słuchawki z Bluetooth za pomocą nowego adaptera Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter jest to, że słuchawka posiada odłączane kable i jest wyposażona w tak zwane złącze MMCX. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby transmisja sygnału przez Bluetooth oparta była na wysokiej klasy chipsecie, wyposażonym w nienaganny konwerter i wysokiej klasy stopień wyjściowy. Za nowymi słuchawkami Shanling MW200 Bluetooth Neckband Adapter przemawia również fakt, że rozwiązanie to jest również wodoodporne i charakteryzuje się długim czasem odtwarzania, a także zintegrowanym mikrofonem do funkcji głośnomówiącej.

Hidizs AP100