Sennheiser CX 400BT True Wireless - Pierwszorzędna radość z dźwięku bez kabli

image

Niemiecki specjalista Sennheiser electronic GmbH & Co. KG postawił sobie ambitne cele dla nowego modelu Sennheiser CX 400BT True Wireless. Firma twierdzi, że zamierza złamać istniejące zasady. Wysokiej klasy technologia akustyczna ma na nowo zdefiniować przyjemność słuchania bezprzewodowego i przy maksymalnym komforcie noszenia oraz długiej żywotności baterii, pozwolić na cieszenie się muzyką przez cały dzień w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jako jedna z wiodących firm w dziedzinie słuchawek, głośników, mikrofonów i technologii transmisji bezprzewodowej, zdecydowanie zaletą jest możliwość dedykowania się zarówno do segmentu profesjonalnego, jak i konsumenckiego, tak jak od lat robi to niemiecka firma Sennheiser electronic GmbH & Co. KG robi to od lat. W ten sposób rozwój przeznaczony dla segmentu profesjonalnego, który ma szczególnie wysokie wymagania, może bezpośrednio przełożyć się na produkty w sektorze konsumenckim. Tak będzie na przykład w przypadku nowych słuchawek, które firma z Wedemark wprowadza właśnie na rynek, a mianowicie nowych Sennheiser CX 400BT True Wireless.

Nowe Sennheiser CX 400BT True Wireless opierają się na systemie akustycznym, który został opracowany dla słuchawek Premium True Wireless, łącząc to z maksymalnym komfortem noszenia, tak aby ludzie naprawdę chcieli jak najlepiej wykorzystać długi czas pracy na baterii tych słuchawek dousznych, aby cieszyć się muzyką przez cały dzień. Ponadto system jest niezwykle łatwy w obsłudze i intuicyjny, a do tego ma stylowy, minimalistyczny design.

Jako tak zwane słuchawki True Wireless In-ear nie mają żadnego kabla, który mógłby przeszkadzać, więc możesz cieszyć się absolutną swobodą ruchów. Tym bardziej ważne jest, aby Sennheiser CX 400BT True Wireless rzeczywiście pewnie leżały w uchu, a producent powołuje się na obudowę zaprojektowaną zgodnie z wytycznymi ergonomii, która ma to właśnie zapewnić. Komfort zapewniają wymienne wkładki douszne, które wykonano z przyjaznego dla skóry silikonu i dostarczane są wraz ze słuchawkami w czterech rozmiarach - XS, S, M i L.

Połączenie między źródłem a słuchawkami odbywa się za pośrednictwem Bluetooth, z wykorzystaniem Bluetooth 5.1. Oprócz kompresowanego stratnie SBC, obsługiwane są także AAC i aptX. Ten pierwszy kodek jest niezbędny dla systemu Apple iOS, aby i tutaj uzyskać niemal "jakość CD", gdyż aptX był do tej pory ignorowany przez Apple, natomiast od dawna uznawany jest za standard w smartfonach z systemem Google Android. Oczywiście, nowe Sennheiser CX 400BT True Wireless mogą być również wykorzystywane do rozmów telefonicznych, gdzie wysokiej jakości mikrofony są wykorzystywane do zapewnienia nienagannej jakości głosu. Na przykład, hałas otoczenia ma być bardzo skutecznie odfiltrowany. W "zasięgu słuchu" są również asystenci głosowi, czy to Apple Siri w Apple iPhone, czy Google Assistant w świecie Google Android. Dopasowana aplikacja, Sennheiser Smart Control App, jest również dostępna dla obu platform.

Sercem nowych słuchawek Sennheiser CX 400BT True Wireless jest dynamiczny przetwornik o średnicy 7 mm, taki jak ten już zastosowany w Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2. Podobnie jak w przypadku tego ostatniego, ma on oferować znakomity obraz dźwiękowy. Firma obiecuje potężne basy, naturalne średnie tony i czyste, szczegółowe wysokie tony. Z pomocą aplikacji Sennheiser Smart Control App charakter dźwięku można dopasować do osobistych preferencji za pomocą zaimplementowanego tu korektora.

Interfejs dotykowy w słuchawkach Sennheiser CX 400BT True Wireless zapewnia wygodne sterowanie odtwarzaniem i głośnością, a także wykonywanie połączeń telefonicznych i korzystanie z asystenta głosowego. To, który gest wyzwala jakie polecenie, można dowolnie skonfigurować za pomocą wspomnianej aplikacji.

Akumulator litowo-polimerowy w słuchawkach Sennheiser CX 400BT True Wireless ma zapewnić czas odtwarzania do siedmiu godzin. Znajdujące się w zestawie pudełko transportowe jest również wyposażone w akumulator, dzięki czemu może być wykorzystywane nie tylko do bezpiecznego przechowywania, ale również jako tzw. power bank. Zgodnie z danymi producenta, daje to całkowity czas grania wynoszący 20 godzin. Pudełko transportowe posiada port USB-C, dzięki czemu w najprostszym przypadku można ładować na złączu USB, na przykład w samochodzie, w notebooku lub poprzez odpowiednią ładowarkę uniwersalną 5V.

"Dzięki CX 400BT True Wireless, najwyższej klasy jakość dźwięku bezprzewodowego jest dostępna dla każdego. Dzięki naszym słuchawkom Premium True Wireless wprowadziliśmy na rynek True Wireless wysokiej klasy technologię akustyczną, wyznaczając nowe standardy jakości dźwięku w tej kategorii. Teraz cieszymy się, że możemy dodać dźwięk do naszych modeli True Wireless do codziennego użytku. Wierzymy, że nie ma potrzeby kompromisu w zakresie jakości dźwięku poprzez rezygnację z kabli - a dzięki CX 400BT True Wireless nie ma takiej potrzeby.Frank Foppe, Product Manager Sennheiser electronic GmbH & Co. KG

Nowy Sennheiser CX 400BT True Wireless będzie dostępny w dwóch wersjach, białej lub czarnej. Obie wersje będą dostępne u wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych w najbliższej przyszłości. Rekomendowana cena detaliczna dla tego rozwiązania to 199 €.