AKG371-BT przegląd: profesjonalne słuchawki bluetooth

image

Zestaw

Oprócz samych słuchawek w zestawie znajdziemy złącze mini-XLR spotykane w innych słuchawkach AKG, dwa zwijane kable 1,2m i 3m do różnych źródeł połączeń, etui ułatwiające transport oraz kabel do ładowania micro-usb, którego widok w 2020 roku jest trochę smutny.

Projektowanie, użyteczność

Są to nauszne słuchawki w stylu retro w czarnym matowym kolorze. Jakość wykonania AKG K371-BT jest w porządku, nawet pomimo dużej ilości plastiku i skóry w konstrukcji, słuchawki nadal sprawiają wrażenie dość solidnych i spójnych. Jednak osobiście nie uznałem ich za wygodne: poduszki nauszników są dość duże i płytkie, więc nie przylegają zbyt mocno do głowy. Bez względu na to, jak dopasowywałam opaskę i nie próbowałam ich dociskać do uszu, zawsze próbowały się zsunąć. Chciałbym również zaznaczyć, że słuchawki słabo radzą sobie z izolacją dźwięków z otoczenia, co sprawia, że nie są najlepszym wyborem do codziennych dojazdów do pracy.

Łączność Bluetooth

Słuchawki K371-BT obsługują kodeki AAC i SBC, mają dotykowe elementy sterujące na lewym nauszniku i doskonałą żywotność baterii wynoszącą 40 godzin przy średniej głośności. Sterowanie dotykowe jest intuicyjne, z dwoma dotknięciami do odtwarzania/pauzy, machnięciami w górę/dół do regulacji głośności i machnięciami w prawo/lewo do przełączania utworów. Niemniej jednak, ze względu na ograniczony obszar czujnika, musisz być bardzo ostrożny z gestami. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do sterowania.

Dźwięk
Zabawne, ale te słuchawki brzmią tak dobrze, jak wyglądają: absolutnie solidnie! Wszystko jest w pełni zrównoważone w całym zakresie odsłuchowym, scena jest bardzo szeroka. Niektórzy mogą tęsknić za spektaklem i emocjami, i to prawda: jeśli szukasz imponującej produkcji muzycznej, to nie jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Oni po prostu grają muzykę i starają się być w porządku - neutralni, prawdziwi i precyzyjni. Ze względu na tę wzorową dyskretność, K371-BT jest szczególnie polecany dla profesjonalistów pracujących z muzyką.

Hidizs AP100