SE215 - spojrzenie na najpopularniejsze słuchawki od Shure

image

Obecnie na rynku jest tak wiele słuchawek wewnątrzkanałowych w najróżniejszych cenach, że trudno jest wybrać spośród tej różnorodności. Najczęściej jednak konsumenci szukają wysokiej jakości i wygodnych słuchawek od sprawdzonego producenta w cenie zbliżonej do 100-150 dolarów. Proponujemy recenzję takiego modelu - Shure SE215.

W społeczności "audiofilów" (tych właśnie ludzi, którzy dla trzykrotnie wyższej jakości dźwięku są gotowi kupić "specjalny" kabel audio za 500 dolarów / m) produkty Shure są bardzo dobrze znane i cenione. Ale może też dlatego, że są to wysokiej jakości małogabarytowe słuchawki Shure, które od konkurencji różnią się najwyższą jakością działania.

Projekt Shure SE215. Możliwość noszenia.

Pudełko Shure SE215 jest stylowo zaprojektowane i dobrze nadaje się na prezent. W zestawie znajduje się wiele wymiennych wkładek z materiału przypominającego silikon - idealne dopasowanie do każdego ucha.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy trzymamy w rękach słuchawki, jest sposób ich mocowania do uszu. Już sam kształt Shure SE215 jest dość nietypowy! W praktyce nie jest to jednak łatwe - trzeba przeciągnąć kabel za uszy i włożyć słuchawki do uszu jakby do góry nogami. Tak, aby patrząc od strony uszu można było prawidłowo odczytać dumny napis "Shure". Dodatkowo komfort użytkowania jest na najwyższym poziomie. Idealnie układają się na głowie. Oczywiście pod warunkiem, że rozmiar silikonowej słuchawki jest dopasowany do ucha.

Jakość dźwięku Shure SE215.

Chcielibyśmy od razu wspomnieć o znakomitej izolacji akustycznej Shure SE215. Słuchawki stosunkowo płytko wnikają w kanał słuchowy, ale mimo to zewnętrzny hałas i szum są izolowane dość dobrze - nie ma szans na rozmowę w SE215, ale metro lub inne miejsca galasivyh jest miły.

Biorąc pod uwagę jakość dźwięku, Shure celuje w SE215 jako głośnik basowy. Dynamiczny MicroDriver: Dzięki dedykowanej technologii MicroDriver firmy Shure, SE215 oferuje wysoce szczegółowy i wyposażony w basy dźwięk. Bas jest rzeczywiście głęboki i obfity, i to nie tylko średni bas, ale i sam bas. Ze środkowymi częstotliwościami też jest wszystko w porządku, nie są uszkodzone i są wyraźnie widoczne. Górna część pasma akustycznego (HF) jest pracowita i klarowna.

Słuchawki Shure SE215 blokują do 90% szumu otoczenia, zwiększając tym samym wrażenia słuchowe. Lekkie, zoptymalizowane dopasowanie zapewnia wygodne umieszczenie w uchu. W modelu tym zastosowano wytrzymałą linkę wzmocnioną włóknem Kevlar® (5 razy mocniejszym od stali). Pozłacana obudowa posiada mechanizm blokujący, który umożliwia obrót o 360 stopni, co ułatwia obsługę.

W skrócie: Jeśli lubisz świetny dźwięk z przyzwoitym basem, Shure SE215 to doskonały i długotrwały wybór. W cenie około 150 dolarów, Shure SE215 zapewnią znakomitą izolację, niestandardowe (ale użyteczne) dopasowanie, najwyższą jakość wykonania i solidny przewód, a co najważniejsze - dużo i dużo basu. Słuchawki nadają się zarówno do indywidualnego odsłuchu jak i profesjonalnego monitoringu.

Hidizs AP100