FiiO Q3 THX Zbalansowany wzmacniacz DAC

image

Są to ekscytujące nowe cechy, które chińska firma FiiO Electronics Technology Co Ltd właśnie ogłasza dla FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier, przy czym sama nazwa produktu wskazuje na bardzo ważną cechę, THX AAA Amplification Technology, która jest sercem tego nowego przenośnego przetwornika C/A i wzmacniacza słuchawkowego.

Przenośne przetworniki C/A ze zintegrowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi, to kategoria produktów, którą chińska firma FiiO Electronics Technology Co Ltd., jako sprawdzony specjalista w dziedzinie osobistych urządzeń audio, forsuje od lat, choć właściwie można jasno powiedzieć, że to właśnie FiiO Electronics Technology Co Ltd. wiedzie prym w tej dziedzinie.

Teraz, FiiO Electronics Technology Co Ltd. po raz kolejny rozszerza swoją ofertę przenośnych przetworników C/A ze zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym, dodając do niej specjalne rozwiązanie: nowy FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier. Nowy FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier łączy w sobie nie tylko wysoko cenioną technologię THX AAA Amplification Technology, ale także światowej klasy DAC oraz technologię USB, zapewniając bezbłędne rozwiązanie dla mobilnej przyjemności słuchania muzyki.

Centralnym interfejsem nowego FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier jest oczywiście interfejs USB, z interfejsem USB-C do połączenia z urządzeniami źródłowymi. Za jego pomocą można podłączyć komputery PC, Mac, a nawet smartfony, a producent może oczywiście zapewnić wszystkie stosowne certyfikaty do bezproblemowej pracy.

Podstawą jest tu układ XMOS XUF208 USB, który jest bezpośrednio sprzężony z przetwornikiem C/A, czyli AKM Technologies AK4462 Velvet Sound DAC. Pozwala to na przetwarzanie sygnału z Linear PCM do 32 bitów i 768 kHz, jak również natywnego DSD do DSD512. Producent obiecuje szczególnie dokładne przetwarzanie sygnału bez zniekształceń, z najniższym szumem, a tym samym pełną szczegółowość i dynamikę.

Przy wzmacnianiu sygnału, jak już wspomniano, firma opiera się na tzw. technologii THX AAA Amplification Technology firmy THX Ltd.

AAA, skrót ten oznacza w konkretnym przypadku Achromatic Audio Amplifier i opisuje technologię, która według THX Ltd. jest niczym innym, jak ostateczną koncepcją wzmacniacza dla słuchawek. Wzmacniacze oparte na tej technologii powinny być całkowicie wolne od jakichkolwiek przebarwień, a także nie powinny mieć praktycznie żadnych zniekształceń i szumów. Firma wykorzystuje opatentowaną topologię Feed-forward Error Correction, zwracając przy tym uwagę na fakt, że jest to rozwiązanie wyjątkowo wydajne, przeznaczone specjalnie do zastosowania w rozwiązaniach mobilnych, dzięki czemu gwarantowana jest długa żywotność baterii.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy FiiO Electronics Technology Co Ltd. wykorzystuje tę technologię w swoim module wzmacniacza słuchawkowego AM3D, module rozszerzającym dla przenośnych odtwarzaczy hi-fi FiiO X7 i FiiO X7MKII, jak również przenośnych przetworników C/A z serii FiiO Q, FiiO Q5 i FiiO Q5s. Tak więc nowy FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier jest bardzo blisko swoich większych braci pod względem technicznym...

Z nowym FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier, użytkownik ma naprawdę wszystkie opcje, aby w pełni wykorzystać szeroką gamę słuchawek. Rozwiązanie to posiada nie tylko 3.5 mm wtyk mini jack stereo do niezbalansowanego podłączenia słuchawek, ale także 2.5 mm jack i 4.4 mm jack do zbalansowanego podłączenia, wszystkie dostępne jako wysokiej jakości pozłacane gniazda.

Nowy FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier posiada możliwość ustawienia ogólnego poziomu pomiędzy wysokim i niskim, a także przełącznik wzmocnienia basu, który może być użyty w celu dostosowania do szerokiej gamy modeli słuchawek. Znajdują się one na dolnej stronie przedniej ścianki, podobnie jak złącze USB.

Regulator głośności, jak również złącza słuchawek, znajdują się na górnej części frontu. Dioda LED informuje o różnych rozdzielczościach za pomocą kolorów RGB, a także o tym, czy sygnały są Linear PCM czy DSD.

To co rzuca się w oczy to fakt, że nowy FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier jest niezwykle kompaktowy - w rzeczywistości jest on niezwykle płaski, dzięki czemu z łatwością mieści się w każdej kieszeni i może być zabrany ze sobą gdziekolwiek jesteś. Zgodnie ze sprawdzonym wzornictwem, producent postawił na solidną i elegancką aluminiową obudowę w kolorze czarnym.

Zintegrowana bateria litowo-jonowa nowego wzmacniacza FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier ma pojemność 1800 mAh i ma zapewnić do dziewięciu godzin odtwarzania. Jego ładowanie odbywa się, jakżeby inaczej, za pośrednictwem interfejsu USB-C urządzenia przenośnego.

Z dostępnych obecnie informacji wynika, że nowy wzmacniacz FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier nie będzie wymagał wiele cierpliwości i już wkrótce będzie dostępny u specjalistycznych sprzedawców w Niemczech. Cena za to rozwiązanie wyniesie prawdopodobnie 139,- €. W zestawie z tym rozwiązaniem znajdziecie również wszystko co jest potrzebne do obsługi FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier. Różne kable do podłączenia różnych urządzeń, takie jak USB C do USB C, USB C do Apple Lightning, jack 3,5 mm do jack 3,5 mm, kabel do ładowania USB, paski do podłączenia do smartfona i futerał są dołączone do nowego FiiO Q3 THX Balanced DAC Amplifier.

Hidizs AP100