Recenzja Sennheiser Momentum True Wireless 2 | Najfajniejszy TWS w 2020 roku, bez niuansów

image

Jest kwiecień 2020 roku, Kijów, ulice są całkowicie puste, nie ma zbyt wielu ludzi i wprowadzono specjalne zasady. Teraz porozmawiamy o tym, co dzieje się wokół nas - o ciszy. Poznaj słuchawki Sennheiser Momentum True Wireless 2.

Zawartość opakowania

Słuchawki są dostarczane w bardzo podobnym pudełku jak poprzednia generacja, różnica polega na grubości. Wewnątrz wszystko jest przewidywalne - słuchawki, etui, kabel do ładowania i dokumentacja.

Projekt

W stosunku do pierwszej generacji nie ma prawie żadnych różnic, jedynie więcej mikrofonów dla systemu ANC i nieco zmodyfikowano obudowę - stała się cieńsza i nieznacznie zmieniono typ mocowania. To wszystko, słuchawki są dokładnie takie same, a oto cytat z recenzji z przeszłości:

"Zarówno obudowa, jak i same kubki są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a elementy są do siebie precyzyjnie dopasowane, nie ma skrzypienia ani luzów. Obudowa jest pokryta tkaniną, co jest zaletą z punktu widzenia wyglądu, a wadą z punktu widzenia praktyczności, ponieważ znacznie łatwiej się brudzi niż zwykły plastik. Filiżanka dobrze leży w dłoni - jest droga i bogata. Kształt jest ergonomiczny, a nauszniki pasują do uszu i nigdzie nie wystają. Wszystkie elementy sterujące są oparte na ekranie dotykowym.

Ergonomia

Podobnie nic nie zmieniło się w wyglądzie - są to dość duże, ale bardzo wygodne TWS. Nie testowałem poprzednich butów w warunkach ekstremalnych, ale dużo w nich biegałem. Z tymi butami udało mi się nawet przebiec półmaraton. I wiesz - w ogóle nie zauważyłem ich w uszach, co świadczy o dobrym komforcie. Nie mogę powiedzieć, że są wygodniejsze niż słuchawki Apple AirPods, ale z pewnością stanowią świetną alternatywę. Jedyną rzeczą, z którą miałem problemy, było podstawowe sterowanie za pomocą panelu dotykowego. Na szczęście istnieje aplikacja, w której można wszystko skonfigurować, i to za pomocą pytań. Na przykład, dlaczego można zmniejszyć objętość, ale nie można jej zwiększyć?

Dźwięk

Nie mogę powiedzieć, że brzmienie się zmieniło - nadal jest na tym samym wysokim poziomie, co u poprzednika. Dokładnie tak samo jak ostatnio - nie należy ich słuchać na telefonie iPhone. A właściwie nie - aby uzyskać maksymalną przyjemność słuchania, potrzebujesz albo lepiej brzmiącego smartfona, albo odtwarzacza Hi-Fi. I nic nie można na to poradzić. Wszystko gra świetnie, ale między AirPods Pro nie ma zbyt dużej różnicy, a powinna być, bo to przecież Senghas. Różnicę tę można usłyszeć niemal dwukrotnie na odtwarzaczu.

Jeśli chodzi o redukcję szumów, jest ona rewelacyjna. Są to pierwsze słuchawki TWS, którym udało się zbliżyć do słuchawek AirPods Pro, które moim skromnym zdaniem mają najlepszą modulację hałasu wśród TWS. Jest to idealne rozwiązanie dla samolotów i innych hałaśliwych miejsc.

Mikrofon
Mikrofon w żadnym wypadku nie stara się być najlepszy w swojej klasie i prezentuje się całkiem znośnie, ale daleko mu do wzorca - oceńcie sami.

Odtwórz stronę

Autonomia

W przypadku czasu pracy na baterii nastąpiła zmiana na lepsze. Słuchawki działają teraz przez 7 godzin na jednym ładowaniu zamiast 4 godzin w przypadku poprzednika, a etui zapewnia dodatkowe 21 godzin zamiast 8. Świetny wynik, jeśli nie najlepszy w swojej klasie!

Hidizs AP100