Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition

image

Sennheiser oznacza 75 lat pasji do wybitnego dźwięku, a ta rocznica powinna być odpowiednio uczczona. Aby uczcić tę okazję, niemiecka firma oferuje teraz Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition, który opiera się na regularnej wersji, ale jest w eleganckim czarnym wyglądzie z oryginalnym logo Sennheiser.

Sennheiser electronic GmbH & Co. KG od lat jest jedną z wiodących firm w dziedzinie pro audio, zarówno jeśli chodzi o mikrofony, profesjonalne słuchawki czy systemy bezprzewodowe, ale także w segmencie konsumenckim, w tym przypadku oczywiście szczególnie w dziedzinie słuchawek.

Wszystko to jednak zaczęło się w 1945 roku, kiedy to Dr. Fritz Sennheiser założył Laboratorium Wennebostel, zwane później po prostu Laboratorium W. Dopiero kilka lat później, w 1958 roku, nazwa założyciela stała się również nazwą jego firmy, choć w tamtych czasach mówiło się jeszcze o Sennheiser electronic. Mimo, że wczesne lata charakteryzowały się głównie rozwojem w dziedzinie mikrofonów, nie tylko we współpracy z niemieckimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi, niemiecka firma, która od dawna była znana jako Sennheiser electronic GmbH & Co. KG i zarządzana przez Daniela Sennheisera i jego brata Dr. Andreasa Sennheisera, trzecie pokolenie rodziny Sennheiser, wybrała jednak zestaw słuchawkowy, aby uczcić tegoroczną 75. rocznicę: Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2, który jest oferowany w formie Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition ma być hołdem dla długiej tradycji Sennheiser electronic GmbH & Co. KG długiej tradycji bycia całkowicie oddanym pasji do wybitnego dźwięku. To credo zostało ustanowione już przez założyciela firmy Dr. Fritza Sennheisera i pozostaje aktualne do dziś. Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition jest tego dowodem, ponieważ oferuje najnowocześniejszą technologię dla nowoczesnego stylu życia i gwarantuje atrakcyjną przyjemność z muzyki kiedykolwiek i gdziekolwiek użytkownicy tego chcą. Z technicznego punktu widzenia, nowy model jest naturalnie oparty na regularnym modelu, Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2, ale limitowana edycja Anniversary Edition ma szczególnie ekskluzywny design.

Czy to Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 czy Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition, jak sama nazwa wskazuje, są to słuchawki douszne True Wireless, co oznacza, że nie używają żadnych kabli. Transmisja sygnału odbywa się więc wyłącznie za pośrednictwem Bluetooth, przy czym zastosowano tu Bluetooth 5.1. Transmisja sygnału odbywa się w oparciu o A2DP, AVRCP, HSP lub HFP i obsługuje kodeki SBC oraz AAC i aptX, przy czym ten pierwszy wykorzystuje kompresję stratną, a dwa pozostałe pozwalają na transmisję sygnału w "jakości CD", w zależności od tego, czy korzystamy z Apple iPhone, czy smartfona opartego na systemie Google Android.

Słuchawki douszne bazują na dynamicznym przetworniku o średnicy 7 mm, który w zasadzie pewnie byłby w stanie więcej niż transmisja sygnału przez Bluetooth, dlatego ostatecznie zakres częstotliwości określono jako "tylko" 5 Hz do 21 kHz. Niemiecka firma słusznie przywiązuje największą wagę do podkreślenia, że są to przetworniki, które są produkowane w głównej fabryce Sennheiser electronic GmbH & Co. KG w Niemczech, nie tylko opracowywane, ale nawet produkowane w siedzibie Sennheiser electronic GmbH & Co.

Firma opisuje charakter brzmieniowy Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition jako posiadający bogaty, dynamiczny bas, naturalne średnie i szczegółowe wysokie tony.

Ciekawostką jest, że można tu również dokonać małej korekty, korzystając z odpowiedniej aplikacji, Sennheiser Smart Control App, która dostępna jest dla systemów Apple iOS oraz Google Android. Aplikacja ta umożliwia również inną bardzo ciekawą funkcję, a mianowicie aktywną redukcję szumów, znaną również jako ANC. Jest to szczególnie godne uwagi w tym, że słuchawki douszne, gdy są używane z optymalnymi wkładkami dousznymi, zapewniają dobrą osłonę przed hałasem otoczenia nawet bez pomocy elektroniki. Dzięki ANC gwarantowana jest całkowicie niezakłócona przyjemność słuchania muzyki. Podstawą do obliczania szumu przeciwnego, który jest mieszany z pożądanym sygnałem, aby odtworzyć samą muzykę, jest mikrofon zintegrowany z wkładkami dousznymi. Na szczęście twórcy Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition dopuszczają również tzw. tryb Transparancy, który pozwala na wyczucie szumów otoczenia za pomocą jednego przycisku. Producent nazywa to trybem Transparent Hearing.

Oczywiście Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition mogą być także używane jako zestaw głośnomówiący, a do dyspozycji jest także asystent głosowy smartfona, czy to Apple Siri, czy Google Assistant.

Sterowanie odbywa się poprzez panel sensoryczny na zewnętrznej stronie słuchawek dousznych, z kontrolą odtwarzania, jak również regulacją głośności oraz odbieraniem/kończeniem połączeń.

Ergonomiczna konstrukcja Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition ma zapewnić komfort noszenia słuchawek nawet przez wiele godzin. W zestawie znajdują się również silikonowe wkładki douszne w rozmiarach XS, S, M i L.

Zintegrowany akumulator litowo-jonowy ma zapewnić czas grania do siedmiu godzin. Oczywiście do Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition dołączone jest również pudełko transportowe, które pełni funkcję tzw. power banku, co oznacza, że posiada własny akumulator i dzięki temu można ładować słuchawki w drodze. Dzięki temu całkowity czas odtwarzania wydłuża się do 27 godzin. Funkcja szybkiego ładowania zapewnia, że akumulator jest w pełni naładowany już po półtorej godziny, wystarczy dziesięć minut, aby znów móc cieszyć się około półtoragodzinną muzyką. Do ładowania przy gniazdku ściennym w zestawie znajduje się co najmniej jeden kabel USB-A do USB-C. Potrzebny jest więc jeszcze odpowiedni zasilacz 5V z portem USB.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition prezentowane są w subtelnej czerni, z logo producenta na zewnątrz w oryginalnej formie. Zwykła wersja Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 jest również dostępna w kolorze czarnym, ale tutaj zewnętrzna strona jest srebrna i zawiera aktualne logo Sennheiser. Dotyczy to również białej wersji Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 Anniversary Edition posiadają oczywiście certyfikat IPX4, a więc nie są wodoodporne, ale przynajmniej odporne na zachlapanie wodą. Spacer, a nawet uprawianie sportu w deszczu nie powinno więc praktycznie zaszkodzić słuchawkom.

"Od momentu założenia firmy w 1945 roku nieustannie wyznaczamy nowe standardy w zakresie jakości dźwięku i wrażeń słuchowych. Mając to na uwadze, opracowaliśmy drugą generację MOMENTUM True Wireless. Wraz z jubileuszową edycją tych popularnych słuchawek pozostajemy wierni naszym początkom i jednocześnie dziękujemy naszym klientom ".Daniel Sennheiser, Co-CEO Sennheiser electronic GmbH & Co. KG