Recenzja słuchawek Plantronics BackBeat Sense

image

Firma Plantronics znana jest z bezprzewodowych zestawów i słuchawek Bluetooth. Producent cyklicznie wypuszcza na rynek urządzenia, które są w stanie dostosować się zarówno do aktywnego trybu życia, jak i spokojnego, miarowego rytmu.

Biorąc pod uwagę linię BackBeat, modele Pro, Fit i Go 2 zostały wydane w ciągu ostatniego roku, zaspokajając różne klasy konsumentów: profesjonalistów, sportowców i audiofilów. Ale nie tak dawno pojawiły się słuchawki Sense, jakby chciały połączyć wszystkie te funkcje naraz, a nawet dodać nowe. Przyjrzyjmy się im.


Opakowanie, dopasowanie i projekt

BackBeat SENSE jest dostępny w dwóch kolorach - białym z jasnobrązową skórą i szarym z ciemnobrązową skórą. Pierwsza opcja (był w teście) jest bardziej odpowiednia dla dziewczyn, choć na materiałach promocyjnych Plantronics z tymi słuchawkami można znaleźć i mężczyzn.

W zestawie ze słuchawkami znajduje się kabel USB (do podłączenia do komputera i ładowania), kabel 3,5 mm oraz grube jasnoszare etui z materiału.

Instrukcja pierwszego podłączenia znajduje się na samym pudełku oraz na mikro książeczce. Wszystko inne użytkownik znajdzie na stronie internetowej firmy.

Etui to duży plus, dla osób, które często podróżują. W jednej komorze ukryte są przewody, a w drugiej same słuchawki. Jest wygodny, ale jednocześnie brudzi, co sugeruje ostrożne obchodzenie się z nim.

Same słuchawki wykonane są z matowego, białego plastiku z małymi błyszczącymi wstawkami, poduszki uszne i górny uchwyt wykonane są z miękkiej skóry.

Na lewym uchu znajdują się przyciski sterowania odtwarzaniem muzyki, regulacja głośności oraz przycisk mikrofonu/wyciszenia. Na prawej słuchawce znajduje się przełącznik zasilania/ Bluetooth oraz przycisk informacji/akceptacji/odrzucenia.

Łączność i funkcje

A teraz co do samego połączenia. Słuchawki są na tyle inteligentne, że rozpoznają urządzenia i łączą się automatycznie. To znaczy, że jeśli słuchasz muzyki z komputera, ale dzwoni Twój telefon, to priorytetowo potraktują połączenie dla Twojego telefonu. Priorytet jest ustawiony. Sam moduł Bluetooth ma zasięg 330 stóp (100m). Innymi słowy, słuchawki będą rzeczywiście emitować dźwięk w sposób spójny, nawet jeśli stoisz 100 metrów od jego cyfrowego źródła. Natomiast normalnie taki moduł bezprzewodowy działałby dobrze na 8-10 metrów.

Wiele głośników i słuchawek Bluetooth nie jest idealnych do oglądania strumieniowego wideo, nie można też grać w gry mobilne z powodu opóźnienia dźwięku. Dzięki Blackbeat Sense wszelkie opóźnienia w odtwarzaniu są niemal niezauważalne, tak jakby podłączony był kabel audio.

Jak długo więc te słuchawki wytrzymują na jednym ładowaniu? 18 godzin bez przerwy! Przy średniej głośności. Pełne naładowanie w 2,5 godziny. A do słuchawek można też podłączyć zwykły kabel 3,5 mm. W zestawie znajduje się wbudowany pilot zdalnego sterowania oraz pokrowiec ochronny.

Odpowiedź na pytanie ile mogą ważyć te słuchawki, to dokładnie 140 gramów. Lżejszy niż twój telefon. Dzięki temu Twoja głowa nie będzie się męczyć, nawet jeśli będziesz je nosić cały dzień.


Jest to produkt z najwyższej półki o odpowiednich cechach i możliwościach. Oto co twierdzi producent:


  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth v4.0 + EDR, A2DP, AVRCP, HFP 1.6 wideband, HSP 1.2
  • Zasięg i łączność: Do 100m, podłącz dwa urządzenia Bluetooth jednocześnie
  • Redukcja szumów: pasywna redukcja szumów, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i dwukanałowy mikrofon
  • Żywotność baterii: Do 18 godzin bezprzewodowej transmisji strumieniowej, 21 dni czasu czuwania, 180 dni w trybie DeepSleep
  • Czas ładowania: do 2,5 godziny
  • Waga: 140 gramów


Jakość dźwięku i werdykt

Słuchanie Backbeat Sense tworzy wciągające doświadczenie słuchowe. Jakość dźwięku to A na 5. Świetne basy i wysokie tony, brak zniekształceń, krzywienia, przerw. Nie bez powodu wymyślili tu zewnętrzny mikrofon, bo naprawdę nie słychać otoczenia. Nawet przy wyciszonym dźwięku nie usłyszysz, co mówi osoba siedząca naprzeciwko Ciebie z odległości jednego metra. To doskonała miara izolacji.

Bardziej trzeba się martwić o jakość ścieżek dźwiękowych niż o to, że słuchawki nie radzą sobie z przekazywaniem jakości nagrania. Przekażą każdy najmniejszy szczegół. Każdy gitarowy riff, każde zewnętrzne źródło hałasu, nic nie umyka Twoim uszom. System Clear Audio działa w najlepsze.

Nowy produkt od Plantronics jest już dostępny do odsłuchu i zakupu w Personal Audio Portativ.