Przegląd cyfrowych dyktafonów Zoom H2n

image

Zoom H2N to jak dotąd najbardziej innowacyjny przenośny rejestrator cyfrowy firmy Zoom. Nowy produkt jest następcą popularnego dyktafonu Zoom H2.

H2n zapewnia najlepsze nagrania stereo, a wszystko to w poręcznej i przenośnej obudowie.
H2n umożliwia nagrywanie krystalicznie czystego dźwięku, gdziekolwiek jesteś. Od emisji filmów i audycji radiowych po dziennikarstwo, podcasty, występy muzyczne, piosenki i próby - H2n zapewnia zachwycającą jakość nagrań.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY I FUNKCJE:


Pięć nowych kapsuł mikrofonowych
H2n jest wyposażony w najlepsze mikrofony i jest jedynym przenośnym rejestratorem z pięcioma wbudowanymi kapsułami mikrofonowymi. Dzięki takiej konstrukcji H2n może zaoferować cztery unikalne tryby nagrywania: Mid-Side Stereo (MS), 90° X/Y stereo, dwukanałowy i czterokanałowy surround.

Unikalne tryby nagrywania:

Pierwszy przenośny dyktafon z technologią Mid-Side
NagrywanieMid-Side to połączenie jednokierunkowego mikrofonu środkowego, który zbiera dźwięk bezpośrednio przed użytkownikiem, oraz dwukierunkowego mikrofonu bocznego, który zbiera dźwięk z lewej i prawej strony. Zwiększając lub zmniejszając poziom mikrofonu bocznego, można kontrolować szerokość pola stereofonicznego, co zapewnia niezwykłą elastyczność nagrań. Jeśli nagrywasz w trybie RAW, możesz nawet dostosować szerokość stereo po nagraniu.

Mikrofony XY
Wbudowane stereofoniczne mikrofony pojemnościowe 90° X/Y są ustawione tak, aby prawy i lewy mikrofon znajdowały się na tej samej osi. Taka konstrukcja sprawia, że mikrofon znajduje się zawsze w równej odległości od źródła dźwięku, co zapewnia doskonałą lokalizację i brak przesunięć fazowych. Rezultatem jest doskonałe nagranie stereofoniczne z naturalną głębią i dokładnym obrazowaniem.

Tworzenie oszałamiających nagrań przestrzennych 360°
Używając razem mikrofonów Mid-Side i X / Y, można uzyskać imponujący dźwięk przestrzenny 360°. Można wybrać tryb dwukanałowy, który łączy mikrofony Mid-Side i X / Y, lub tryb czterokanałowy, który rejestruje dwa oddzielne pliki stereo, oferując jeszcze więcej możliwości postprodukcji. Niezależnie od tego, który tryb zostanie użyty, uzyskasz doskonale zrównoważony dźwięk przestrzenny.

Liniowy zapis PCM z jakością do 24bit/96kHz
H2n obsługuje liniowy zapis PCM WAV o rozdzielczości 24 bity/96 kHz, co znacznie przewyższa standardową jakość płyt CD. Format WAV o wysokiej rozdzielczości pozwala precyzyjnie uchwycić delikatny pogłos dźwięków natury i instrumentów akustycznych. Do dystrybucji w Internecie i poczcie elektronicznej można wybrać jeden z kilkunastu wygodnych formatów MP3.

Obsługa Broadcast Wave
H2n obsługuje format BWF (Broadcast Wave Format) używany w programach radiowych i innych zastosowaniach profesjonalnych. W tym formacie każdy plik ma znacznik daty/czasu utworzenia oraz do 99 znaczników ścieżek (punktów kluczowych), które ułatwiają zarządzanie plikami i lokalizowanie żądanego punktu nagrania.

Nowo zaprojektowany interfejs użytkownika
H2n jest zadziwiająco łatwy w użyciu. Dzięki przeprojektowanemu interfejsowi użytkownika niezbędne elementy sterujące są zawsze pod ręką. H2n jest również wyposażony w arsenał wszechstronnych funkcji, takich jak automatyczne wzmocnienie, kompresor/limiter, filtr dolnozaporowy i inne.

Cechy szczególne
Różnorodność funkcji odtwarzania sprawia, że H2n jest idealny do słuchania muzyki, a nawet do nauki języków obcych. Funkcja zmiennej szybkości odtwarzania umożliwia regulację szybkości odtwarzania w zakresie od 50% do 150% oryginału (do regulacji wysokości dźwięku służą klawisze sterujące), a funkcja Pętla umożliwia zapętlenie żądanego fragmentu. H2n można nawet używać jako odtwarzacza muzyki, ponieważ umożliwia on jedno- lub wielokrotne odtwarzanie pojedynczego utworu lub wszystkich utworów w folderze. Wbudowany tuner i metronom doskonale nadają się do ćwiczeń z instrumentami.

Edycja dźwięku bezpośrednio w urządzeniu
Dźwięk można edytować bezpośrednio w H2n. Bez podłączania do komputera można dzielić nagrane pliki i normalizować je w celu uzyskania jak najlepszego brzmienia. Można również użyć kodera MP3 do konwersji plików WAV na pliki MP3.

Funkcja odzyskiwania danych
Już nigdy więcej nie trzeba będzie się martwić o utratę zapisanych danych z powodu nieoczekiwanych błędów. H2n posiada nową funkcję odzyskiwania danych. Jeśli wyczerpie się bateria lub nastąpi przypadkowa utrata zasilania, funkcja ta automatycznie przywróci dane po następnym włączeniu H2n.

20 godzin pracy na baterii
H2n zapewnia ponad 20 godzin ciągłej pracy na dwóch standardowych bateriach AA! Ta niezwykła cecha zwiększa elastyczność i wygodę użytkowania H2n. Ponadto H2n może również działać przy użyciu zasilacza sieciowego znajdującego się w opcjonalnym pakiecie akcesoriów APH-2n. (do nabycia osobno)

Wzmocnienie mikrofonu analogowego
Cyfrowe regulatory głośności sugerują zbyt duże lub zbyt małe wzmocnienie. Analogowe wzmocnienie mikrofonu w H2n pozwala wybrać optymalną wartość wzmocnienia dla każdego zastosowania.

Wbudowany głośnik referencyjny i wyjście stereo
Wbudowany głośnik umożliwia odsłuchiwanie nagrań. Dzięki wyjściu stereofonicznemu 1/8 cala można również odtwarzać nagrania w domowym systemie audio lub słuchać swoich arcydzieł za pomocą ulubionej pary słuchawek.

Obsługa kart SDHC o pojemności 32 GB
H2n korzysta z kart SD/SDHC i jest kompatybilny z kartami SDHC o pojemności 32 GB, co umożliwia ponad 50 godzin nagrań w formacie WAV 16bit/44,1 kHz. W formacie MP3 128 kb/s uzyskano 555 godzin nagrań stereo. H2n jest dostarczany z kartą SD o pojemności 2 GB.

Większy i jaśniejszy ekran LCD
Podświetlany wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala (rozdzielczość 128 x 64) zapewnia krystalicznie czyste sterowanie i ułatwia obsługę wszystkich funkcji.

USB 2.0 Hi-Speed
Szybki interfejs USB 2.0 umożliwia przesyłanie plików do komputera Mac lub PC. Gdy nagrania znajdą się na komputerze, można je łatwo zapisywać, edytować, odtwarzać i udostępniać. H2n można nawet używać jako mikrofonu USB, dzięki czemu można nagrywać bezpośrednio na komputer.

Dołączone oprogramowanie - WaveLab LE
Steinberg WaveLab LE może być używany do profesjonalnej jakości edycji i masteringu dźwięku. Dzięki precyzyjnej edycji i wysokiej jakości przetwarzaniu można przekształcić nagrania w gotowe dzieła.

Akcesoria w zestawie: karta pamięci SD (2 GB), 2 baterie AA (do celów testowych)

Opcjonalny zestaw akcesoriów (do nabycia osobno):

ZOOM APH-2n to opcjonalny zestaw akcesoriów, który zawiera 7 przystawek do obsługi ZOOM H2n.

Pilot zdalnego sterowania może służyć do rozpoczynania, zatrzymywania i wstrzymywania nagrywania oraz dodawania znaczników.

Osłona przeciwwiatrowa redukująca zakłócenia akustyczne.

Adapter umożliwiający zamocowanie rejestratora na statywie mikrofonowym.

Regulowany statyw biurkowy.

Poręczny stojak na telefon.

Miękkie etui.

Zasilacz sieciowy (100 do 220 V).

Kabel USB.

Hidizs AP100