Recenzja Sennheiser HD 280 Pro NEW: Najwyższej klasy dźwięk za rozsądną cenę

image

Słuchawki studyjne są obfite i nie ma złych słuchawek studyjnych w ogóle: każda para może być użyta. Im więcej urządzeń monitorujących w studiu, tym lepiej, a Sennheiser HD 280 PRO może stać się świetnym dodatkiem do każdego "arsenału audio". Ale od razu chcę powiedzieć, że HD 280 PRO spodobają się również zwykłym użytkownikom, więc nie spieszcie się z wnioskami - te słuchawki są stworzone nie tylko dla weteranów nagrywania dźwięku na wielkich i brzydkich konsoletach mikserskich.

Dźwięk jest .

Na pierwszy plan wysuwają się Sennheiser HD 280 PRO i HD 280 PRO: ich brzmienie jest odważne, agresywne i "tłuste" (przepraszam za użycie takich określeń, ale bardziej pasują one do opisu "haute horlogerie" HD 280 PRO).

Jeśli HD 280 PRO przypadły Ci do gustu, nie trać czasu - najlepszego basu w tej klasie cenowej raczej nie znajdziesz. Pasmo przenoszenia amplitudowo-częstotliwościowego tych słuchawek ma znaczne podniesienie w rejonie 90-100 Hz, dzięki czemu bas i takt brzmią bardzo wyraźnie i jak mawiają współcześni inżynierowie "punchy". Choć nie jestem fanem muzyki elektronicznej, słuchanie głębokiego elektronicznego basu z Sennheiser HD 280 PRO sprawiło mi ogromną przyjemność.

Nie można podnieść basowej części spektrum częstotliwości bez obcinania basu. Dlatego wszystkie instrumenty, które mają swoje "ciało" w okolicach 250-400 HZ brzmią też gwałtownie i przyjemnie. HD 280 PRO produkuje pięknie wyprodukowane nagrania gitarowe i wokalne, szczególnie dla męskich głosów.

Szkoda jednak, że nie jest możliwe podbicie basu bez szkody dla wyższej średnicy i góry, oczywiście ze wszystkimi wadami, które się z tym wiążą. W porównaniu z konkurencyjnymi modelami, czytelność dźwięku Sennheisera HD 280 PRO jest słaba; cechę tę opiszę dokładniej poniżej, ale pamiętajmy, że nie ma na świecie produktów idealnych. W każdym razie, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, jestem gotów wiele tym słuchawkom wybaczyć.

Projekt

HD 280 PRO wyglądają na niezwykle solidne. Miłym bonusem jest wyrafinowany design, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie słuchawek, a także złącze mini-TRS do TRS.

Co prawda osobiście nie uważam Sennheiser HD 280 PRO za bardzo poręczne - nie jestem w stanie nosić ich bez przerwy dłużej niż półtora roku. Jednak muszę też zaznaczyć, że HD 280 PRO jest na rynku od stosunkowo niedawna i pewnie nie zdążę się do niego przyzwyczaić. Tak czy inaczej, nie było większych niedogodności.

Do czego jest stworzony Sennheiser HD 280 PRO?

Producent przysięga, że HD 280 PRO jest przeznaczony głównie do zastosowań studyjnych, z czym osobiście się nie zgadzam. HD 280 PRO może być używany w studiu, ale jest bardziej odporny do użytku domowego. Chodzi o to, że charakterystyka reprodukcji dźwięku tych słuchawek sprawia, że są one bardzo sytuacyjnym wyborem do studia, ale można cieszyć się ich intensywnym basowym charakterem zarówno w studio, jak i poza nim. Z pewnością wziąłbym pod uwagę HD 280 PRO, gdybym był fanem dobrej muzyki, zwłaszcza hip-hopu z jego przesterowanym basem 808 i na przykład techno z jego rozdętym basem.

Niemniej jednak, praca w studio Sennheiser HD 280 PRO również jest trudna do znalezienia. Będą świetnym narzędziem do monitorowania w czasie rzeczywistym wokali i gitarzystów, a także uzupełnią Twoją podstawową parę słuchawek studyjnych w końcowych etapach tłumaczenia, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wiele profesjonalnych słuchawek studyjnych nie ma w ogóle basu; Cóż, będzie do czego porównywać.

Co więcej, średnie tony przydadzą się również w warunkach studyjnych: jeśli nie możesz sprawić, by instrumenty były czytelne, Sennheiser HD 280 PRO od razu da Ci o tym znać.

Dla KOGO zostały stworzone Sennheiser HD 280 PRO?

Sennheiser HD 280 PRO jest idealny dla:

  • - Bitmakerzy.
  • - DJ.
  • - Muzycy, aranżerzy i inżynierowie, którzy pracują z ważnymi gatunkami metalu.
  • - Dla miłośników gładkiego i tłustego basu.

Osobiście znam kilku DJ-ów i aranżerów, którzy dają czadu z HD 280 PRO od pierwszego uderzenia w bęben bez najmniejszego śladu.

Ponadto, po raz kolejny, słuchawki te będą świetnym uzupełniającym narzędziem monitorującym dla studia nagraniowego.

Co do wysokiej średnicy i czytelności...

W poprzednich akapitach opisywałem, komu Sennheiser HD 280 PRO przypadną do gustu i do czego będą przydatne; celem tego akapitu jest ostrzeżenie osób, dla których te słuchawki mogą być nieodpowiednie.

Sennheiser HD 280 PRO nie są dobrym wyborem do słuchania:

  • - Muzyka orkiestrowa w każdej z ich hipostaz.
  • - Jazz.
  • - Blues.
  • - Klasyczny rock i art rock.
  • - Wszelkie złożone struktury polifoniczne zawierające dużą liczbę niezależnych instrumentów i części melodycznych.

Dlaczego? Krótko mówiąc, większość tonów żywych instrumentów, które pomagają nam uzyskać wyraźną czytelność obrazu dźwiękowego, znajduje się w tej części spektrum częstotliwości, w której Sennheiser HD 280 PRO ma "lukę": Czyli gitary elektryczne, żywa perkusja, smyczki, metalowe duchy - wydaje mi się, że te słuchawki nie brzmią wystarczająco jasno, więc zlewają się ze sobą.

Sennheiser HD 280 PRO to obowiązkowa pozycja dla osób o wrażliwym słuchu, które lubią muzykę na niskich poziomach głośności - charakter HD 280 PRO może być dość nieprzyjemny dla słuchacza.

Proszę pamiętać, że każdy element wyposażenia ma swoje własne przeznaczenie, które nie zawsze musi być zbieżne z Państwa. Dlatego koniecznie sprawdź, jak Twoje ulubione utwory będą brzmiały na kupowanych przez Ciebie słuchawkach.

Znaczenie Sennheiser HD 280 PRO.

Znaczenie słuchawek Sennheiser HD 280 PRO jest niepodważalne. Model ten został specjalnie zaprojektowany dla wysokiej jakości reprodukcji nowoczesnego dźwięku. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy kompozycyjne i behawioralne, wad jest bardzo niewiele, jeśli Twoim celem jest stworzenie świeżego i pożądanego brzmienia, które przez ostatnie pięć lat witało parady przebojów.

Słuchanie i praca z prawdziwą muzyką - prostą i rozkołysaną - będzie prawdziwą przyjemnością. Nie należy jednak zapominać, że każda para słuchawek nie wystarczy, aby osiągnąć pożądany efekt. Posłuchaj swoich dzieł na kilku systemach i porównaj brzmienie - a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.