Recenzja głośnika bezprzewodowego Marshall Stockwell

image

Zawartość opakowania

W dość kompaktowym pudełku znajduje się tylko głośnik, ładowarka i dokumentacja.

Brakuje mojej ulubionej skrętki marki Marshall - producent okazał się skąpy.


Projektowanie, materiały

W Stockwellu "plastikowa skóra", poza powłoką na tylnej ścianie, ustąpiła miejsca zwykłemu matowemu plastikowi. Nie pogarsza to jednak wyglądu - to ten sam Old School, tylko nieco mniejszy i bardziej kompaktowy.

Przedni grill nie jest tutaj materiałowy jak w innych modelach producenta, ale wykonany z metalu. W tym samym widocznym miejscu znajduje się odznaka Marszałka. Panel sterowania również nie zniknął i pozostał na górze. Tylko o ile wcześniej regulatory głośności, basów i tonów wysokich były wypukłe, to teraz są schowane wewnątrz obudowy i aby je wyregulować trzeba nacisnąć odpowiedni element i wyjdzie on z obudowy.

Na prawym końcu znajduje się złącze do ładowarki. Z tyłu producent umieścił wyjście USB 1A do ładowania urządzeń przenośnych.Górny panel zawiera gniazdo mini-jack 3,5 mm, przycisk przełączania źródła, wskaźniki aktywowanego źródła, regulatory głośności, tonów niskich i wysokich, przyciski odbierania połączeń, parowania i włączania/wyłączania.


Ergonomia

Mierząc 26x14x4cm i ważąc 1,2kg Marshall Stockwell jest łatwy do zabrania ze sobą. Głośnik będzie idealnie pasował w domu, w domku letniskowym, w plenerze czy na małej imprezie.

Model wyszedł chwytny i sprasowany, nie ma tendencji do wyślizgiwania się z rąk, co jest miłe. Dostępne jest również markowe skórzano- welurowe etui, które sprawia, że model jest jeszcze bardziej stylowy, chroni go przed uszkodzeniami i pozwala zainstalować głośnik w różnych pozycjach.


Dźwięk, funkcjonalność

Biorąc Stockwella do testów, dałem sobie jasno do zrozumienia, że jest to najbardziej kompaktowy model z serii i nie może grać na równi ze swoimi większymi braćmi. Jakie było jednak moje zdziwienie, gdy usłyszałem dźwięk na poziomie Kilburna w nieco mniejszej obudowie. Nie mówiąc, że muzyka gra tak samo, ale różnica jest minimalna. Można więc już śmiało powiedzieć, że absolutnie wszystkie kolumny Marshall grają świetnie.

Stockwell wyposażony jest w dwa przetworniki szerokopasmowe 2,25", dwa woofery 2,25" oraz dwa pasywne radiatory dla niskich częstotliwości. Dźwięk jest bliski perfekcji w swojej wielkości, doskonale przekazuje każdy instrument, grając zarówno gładkie melodie Eda Sheerana, jak i szaloną napaść Foo Fighters nadzwyczaj dobrze. Dźwięk jest standardowo lampowy i ciepły, ale każdy może go podrasować do swojego gustu za pomocą regulatorów wysokich i niskich tonów. Ale, szczerze mówiąc, głośnik już gra bardzo dobrze, więc radziłbym podkręcać bass i treble tylko w skrajnych przypadkach.

Co do głośności, nie można narzekać - po pierwsze głośnik po prostu brzmi bardzo głośno, a po drugie nawet przy maksymalnym obciążeniu wzmacniacza zniekształcenia są minimalne, co w produktach tej wielkości jest bardzo rzadkie.

Połączenie odbywa się poprzez Bluetooth 4.0 lub kabel mini-jack 3,5 mm. Do odbierania połączeń służy przycisk "Phone", którego naciśnięcie powoduje przyjęcie połączenia przychodzącego. Wbudowany mikrofon działa doskonale, wyłapując głos nawet z innego pomieszczenia.

Pod względem brzmienia porównałbym Marshalla Stockwella do JBL Xtreme, ale mimo większych rozmiarów i wagi modelu JBL, Marshallowi udaje się grać nieco lepiej i czyściej.


Autonomia, zasięg

Pod względem czasu pracy nasz bohater nie ma prawie żadnej konkurencji. Wewnątrz znajdują się trzy akumulatory Li-Ion o łącznej pojemności 6600 mAh. To spokojnie wystarczy na 25-30 godzin słuchania muzyki przy średniej głośności, osobiście testowałem - przy wielogodzinnym, codziennym użytkowaniu bateria wytrzymuje ponad tydzień. A jak już wspomniano, głośnik może służyć jako zasilacz, co w przypadku dzisiejszych smartfonów jest bardzo istotne.


PLUSY: wygląd, dźwięk, autonomia, możliwość ładowania urządzeń przenośnych, ergonomia wady: wysoka cena PODSUMOWANIE: Kolejny fajny głośnik od Marshalla, tym razem najbardziej kompaktowy w serii. Stockwell wyróżnia się stylowym wyglądem, wysokiej jakości dźwiękiem, doskonałą autonomią i możliwością ładowania urządzeń przenośnych. Materiał zaczerpnięty z itc.ua Napisane przez Maxim Spivak

Hidizs AP100