Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player - Nowy flagowiec...

image

Od dobrego roku chińska firma Shanling ma w swojej ofercie M6 Portable Hi-res Music Player, pierwszy DAP oparty na systemie Google Android. Teraz idzie o krok dalej i prezentuje nowy odtwarzacz Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player.

Shanling to sprawdzony specjalista od rozwiązań w dziedzinie osobistych urządzeń audio, takich jak słuchawki i przenośne odtwarzacze audio, często określane jako Digital Audio Players, w skrócie DAP. Firma posiada szeroką gamę produktów, która została po raz kolejny rozszerzona w sektorze DAP o nowy odtwarzacz Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player.

Już w zeszłym roku Shanling zaprezentował Shanling M6 Android Hi-res Music Player, który był pierwszym przenośnym odtwarzaczem audio firmy opartym na systemie Google Android. Oczywiście dotyczy to również nowego Shanlinga M6 Pro Android Hi-res Music Player, który ma przewyższać swojego mniejszego brata w istotnych obszarach i dlatego jest traktowany jako upgrade. Nic dziwnego, że Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player jest nowym flagowym urządzeniem w ofercie Shanlinga.

Sercem nowego Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player jest potężny procesor, a konkretnie Qualcomm Snapdragon 430 SoC z ośmioma rdzeniami, który jest wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM.

Na dane audio dostępny jest slot kart microSD, który obecnie obsługuje nośniki pamięci o pojemności do 512 GByte.

Koncepcja obsługi nowego Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player naturalnie opiera się przede wszystkim na wyświetlaczu dotykowym, z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 720p. Ponadto, po bokach znajdują się przyciski do obsługi podstawowych funkcji, dzięki czemu prosta obsługa, na przykład sterowanie odtwarzaniem i regulacja głośności, może być wykonywana "na ślepo".

Przetwarzanie sygnału opiera się na konfiguracji podwójnego DAC-a opartego na przetwornikach AKM AK4497EQ, dzięki czemu sygnały mogą być przetwarzane w Linear PCM do 32 bitów i 768 kHz oraz natywnym DSD do DSD256. Następnie zastosowano układ z czterema filtrami dolnoprzepustowymi opartymi na układach Texas Instruments OPA1622 oraz stopień wyjściowy wyposażony w układy Texas Instruments ADA4610-2 i Texas Instruments BUF634. Stopień wyjściowy jest całkowicie zbalansowany i ma za zadanie zagwarantować szczególnie dokładne przetwarzanie sygnału z wysoką mocą 600 mW przy 32 omach. Do podłączenia słuchawek, nowy Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player oferuje klasyczne złącze mini-jack stereo 3,5 mm, ale także złącze mini-jack stereo 2,5 mm oraz złącze 4,4 mm. W ten sposób bezpośrednio pokryta jest pełna gama złącz dostępnych obecnie dla słuchawek w segmencie mobilnym, więc nie trzeba polegać na osobnych kablach czy nawet przejściówkach. Przy okazji, stopień wyjściowy ma trzy tryby, Low Gain, High Gain i Ultra High Gain, dzięki czemu można go optymalnie dostosować do różnych modeli słuchawek.

Do komunikacji z otoczeniem dostępne jest dwuzakresowe WiFi, a także Bluetooth 4.2 ze wsparciem dla SBC, AAC, aptX, aptX HD, HWA i LDAC. Oczywiście nie powinno zabraknąć również złącza USB, przy czym jest to USB-C, które oczywiście służy również do ładowania akumulatora.

Akumulator ten ma oferować czas grania do 13 godzin z 4.000 mAh, jeśli postawimy na DAC, jak również Single Ended w stopniu wyjściowym. Dziewięć godzin jest do dyspozycji, jeśli postawimy na tryb Dual DAC i Single Ended w stopniu wyjściowym, a jeszcze osiem godzin czasu pracy powinno być oferowane z pełną jakością przy Dual DAC i trybie zbalansowanym. Ponieważ bateria ma QC3.0 Quick Charging, czas oczekiwania na zasilaniu powinien być dość krótki.

Jako system operacyjny zastosowano Google Android 7.1, przy czym producent wyraźnie zaznacza, że dostęp do Google Android Store jest oczywiście możliwy, dzięki czemu można instalować różne aplikacje, szczególnie te od różnych dostawców usług streamingowych.

Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player prezentuje się w eleganckiej metalowej obudowie, która utrzymana jest w kolorze srebrnym. Dzięki temu ma on wyglądać ponadczasowo elegancko, a tym samym w pełni sprostać swojej pozycji nowego flagowca od Shanlinga.

Nowy Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player jest już dostępny także w tym kraju. Rozwiązanie to oferowane jest w rekomendowanej cenie detalicznej 759,- €.

Do rzeczy

W ubiegłym roku Shanling zaprezentował już Shanling M6 Android Hi-res Music Player, który był pierwszym przenośnym odtwarzaczem audio firmy opartym na systemie Google Android. Oczywiście dotyczy to również nowego Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player, który ma przewyższać swojego mniejszego brata w istotnych obszarach i dlatego jest uważany za upgrade. Nic dziwnego, że Shanling M6 Pro Android Hi-res Music Player jest nowym flagowym urządzeniem w ofercie Shanlinga.

Hidizs AP100