Klipsch T5 True Wireless recenzja | TWS audiofil i koneser stylu

image

Klipsch T5 to słuchawki, które będę wspominał z bólem. Dwa miesiące temu wziąłem je na próbę i udało mi się je zgubić w taksówce. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z najdoskonalej brzmiącym TWS.

Pakiet

Od dawna pamiętam produkty Klipscha ze względu na ich opakowania. Często można było zobaczyć drewno w materiałach, z których wykonano pudełko. Teraz wszystko jest trochę prostsze, ale ze smakiem - ładne pudełko, w środku którego znajduje się poważna instrukcja, zapalniczka zippo i same słuchawki. Zaczekaj. Jaka zapalniczka? Okazuje się, że taki przypadek - ciekawy. Dostępne są również dodatkowe poduszki słuchawki w różnych rozmiarach.

Projekt

Są to jedne z najbardziej stylowych słuchawek TWS, jakie do tej pory stworzono. Ale jest to kij o dwóch końcach. Jeśli spojrzymy na ten model wraz z obudową, zobaczymy oryginalne i stylowe wzornictwo. Jednak po wyjęciu słuchawek okazuje się, że nie są one niczym szczególnym na rynku TWS - duże plastikowe słuchawki ze złotymi napisami.

Konstrukcja jest doskonała, nie ma żadnych pytań. Wrażenie dotykowe jest podobne do Sennheiser TWS. Z tymi ostatnimi często będę porównywał Klipscha, i to nie tylko ze względu na wygląd. Kilka słów o etui - jest to najbardziej stylowe, wysokiej jakości i przyjemne etui, jakie do tej pory widziałem w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Nie ma odwetu ani innych dolegliwości wieku dziecięcego. Nawet etui na słuchawki AirPods Pro wygląda w porównaniu z nim jak chińska podróbka. Bez urazy, Jabłkowcy.

Ergonomia

Komfort jest wątpliwy. Słuchawki nie nadają się do uprawiania sportu. Wyjaśnię, dlaczego: po pierwsze, są bardzo duże i nieporęczne, podczas tego samego joggingu model ciągle chce się wydostać z uszu. W przypadku każdej innej czynności użytkownik prawdopodobnie będzie zbierał słuchawki z podłogi. Model ten niewygodnie układa się pod kapeluszem, a wszystko dlatego, że wystaje z uszu.

Jeśli jednak odsunie się całą tę aktywność i będzie się używać słuchawek w klasycznych układach - do pracy, w pracy, z pracy, w domu - to nie można narzekać. Ale jako rozwiązanie uniwersalne - tak sobie, szczerze mówiąc.

Kolejną cechą jest to, że elementy sterujące na słuchawkach są całkowicie mechaniczne. To są przyciski. Oznacza to, że gdy chcesz zmienić utwór, bezwiednie wsuwasz słuchawki tak głęboko, że możesz dotknąć ucha wewnętrznego. Pod tym względem słuchawki AirPods Pro są rewelacyjne.

Dźwięk

Dźwięk jest niesamowity. Są to jedne z najbardziej muzykalnych TWS, które plasują się obok Sony WF-1000XM3, Sennheiser Momentum TWS i Soundcore Liberty 2 Pro. Uważam, że są to obecnie najlepsze słuchawki rockowe. Hendrix, Led Zeppelin i Metallica brzmią tu tak, jak nie brzmią nigdzie indziej. Piękne, czyste średnie częstotliwości pozwalają poczuć wszystkie niuanse utworu muzycznego. Niektórzy mogą uważać, że basu jest za mało i Lamar z łatwością to potwierdzi, ale takie brzmienie jest dziś rzadkością.

Słuchanie muzyki z różnych urządzeń jest bardzo zróżnicowane. Słuchałem na telefonie iPhone 11, smartfonie Xiaomi Mi9 T i telefonie FiiO M11. Smartfony grają mniej więcej tak samo, mimo że Xiaomi ma obsługę aptX, a Apple nie. Natomiast FiiO M11 zapewnił niemal półtorakrotny wzrost jakości dźwięku - ilość szczegółów była ogromna, a dźwięk stał się czystszy. Należy więc o tym pamiętać. Ważne jest źródło.

Mikrofon

Sprawdź jakość mikrofonu w naszej recenzji wideo

Autonomia

Czas czuwania samych słuchawek wynosi 8 godzin słuchania muzyki, a wraz z futerałami na uszy zapewniają one 24 godziny pracy na baterii. Wydajność jest ponadprzeciętna, co cieszy.

Hidizs AP100