KOSS GMR-540 i GMR-545 USB Overview - Świetne zestawy słuchawkowe do gier w rozsądnej cenie

image

Koss to firma, która była pionierem osobistego audio, a legendarne Porta Pro to wciąż bardzo dobre słuchawki. Ale dlaczego tak mało osób wie, że Koss ma naprawdę dobre słuchawki gamingowe za przyzwoitą cenę? Pozwolę sobie opowiedzieć o modelach gamingowych, które przypadły mi do gustu - Koss GMR-540-USB i Koss GMR-545-AIR-USB.

Dlaczego akurat modele 540 i 545? Bo to identyczne pełnowymiarowe słuchawki do gier, z tą tylko różnicą, że 540 jest zamknięty, a 545 otwarty.

Zawartość opakowania

Obie pary przychodzą w półprzezroczystym pudełku, w którym w środku znajdują się same słuchawki oraz kable z mikrofonem do podłączenia.

Projekt

W ofercie Kossa są takie słuchawki jak Pro4s, które są profesjonalnymi monitorami studyjnymi. A geometria obudowy, mimo różnicy w materiałach, jest dokładnie taka sama w 540 i 545, co już na pierwszy rzut oka sugeruje, że słuchawki powinny dobrze brzmieć. Montaż jest świetny, a cała konstrukcja wykonana jest z matowego plastiku, który w ogóle się nie brudzi i nie rysuje - to 5 punktów dla producenta, bo słuchawki gamingowe często potrafią wlecieć w ścianę podczas najgorętszych momentów gry.

Dostępna jest tylko jedna kolorystyka - gamer's black and red. Do tego dobrze wygląda i to połączenie od razu kojarzy się ze sportem. Słuchawki wyglądają zgrabnie na głowie. Mikrofon na wysięgniku łączy się tutaj z kablem i jest regulowany we wszystkich kierunkach.

Ergonomia

Pod względem komfortu Koss 540 i 545 mogą spokojnie przebić dobrą połowę wszystkich słuchawek gamingowych, bo ergonomia jest tu jeśli nie idealna, to bardzo zbliżona do tej wartości. Chodzi o niską wagę, bardzo duże miękkie poduszki nauszne i wyściełany wewnętrzny pałąk, który nie wywiera zbyt dużego nacisku na głowę. Przy pierwszym założeniu słuchawek nie odczujesz dyskomfortu nawet po kilku godzinach użytkowania.

W zestawie z 545 znajduje się nie tylko kabel USB, ale także opcjonalny kabel mini-jack 3,5 mm do wykorzystania na zewnątrz ze smartfonami. Ponieważ słuchawki wyglądają zupełnie dyskretnie, bez mikrofonu na wysięgniku, jest to bezpieczne rozwiązanie. Nie są to żadne Razery, z którymi mało kto chce wychodzić na zewnątrz ze względu na kwaśny gamingowy design.

Dźwięk

W kwestii dźwięku, szczerze mówiąc, byłem naprawdę zaskoczony otwartym 545, który gra bardzo naturalnie jak na słuchawki gamingowe, gdzie zawsze jest mnóstwo wysokich częstotliwości. Z przyjemnością słuchałem na nich TimeCop1983, a nawet Beastie Boys! Dźwięk jest bardzo dobry jak na swoje pieniądze i to w słuchawkach gamingowych! Model 540 jest bardziej basowy - więc jeśli potrzebujesz dużo basu, zajrzyj tutaj. Dobrze mieć świadomość, że otwarty 545 będzie wydawał dźwięk z zewnątrz, co nie zawsze jest dobre, ale do domu jest idealny!

Gaming jest w porządku, absolutnie nie ma na co narzekać, grałem w Devil May Cry 5 z dokładnie taką samą przyjemnością jak na droższym HyperX Cloud Mix.

Mikrofon

Świetnej jakości mikrofon z redukcją szumów i ogranicznikiem, do streamingu, rozmów przez Skype i gier - po prostu idealny!

Odtwórz

Hidizs AP100