Czyszczenie słuchawek: Jak to zrobić prawidłowo

image

Słuchawki i słuchawki są naszymi codziennymi towarzyszami, dzięki nim możemy słuchać naszych ulubionych melodii gdziekolwiek jesteśmy. Aby zapewnić, że mogą one występować przez długi czas i utrzymać tę samą wydajność, musimy się nimi opiekować, a od czasu do czasu je czyścić. Może to być szczególnie skomplikowane, jeśli chodzi o słuchawki douszne i pomimo swoich zalet, niewiele jest napisane o właściwym sposobie ich wykonania. Jak więc zrobić to we właściwy sposób? Czytaj dalej, jak mówimy ci, co musisz zrobić.

Nieważne, czy to słuchawki, czy słuchawki, obie mogą się trochę pobrudzić. Niestety, wielu z nas zdaje sobie sprawę z powszechnego problemu woskowiny usznej w uszach, która może przekształcić się w koncentrator bakterii i innych zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o woskowinę uszną, to woskowina uszna jest w mniejszym stopniu obecna w uszach, a w większym stopniu dotyczy ona zagrożeń związanych z letnim poceniem się.

Pył jest częstym przeciwnikiem, gdy chodzi o utrzymanie rzeczy w czystości i świeżości.
Po użyciu naszych ulubionych audio nakryć głowy mogą zamienić się w prawdziwe centra brudu. A to nie tylko brzydkie, ale i niehigieniczne, z szansą na to, że będą mniej wygodne w noszeniu i mogą nawet obniżyć jakość dźwięku. W najgorszym przypadku, uszy mogą całkowicie przestać działać. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu je czyścić.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia różnych słuchawek?
Wymagania dotyczące czyszczenia różnych typów słuchawek i słuchawek
Zwłaszcza w przypadku drogich i wysokiej jakości słuchawek, bardzo denerwujące jest to, że pękają lub brzmią gorzej z powodu brudu. Jeśli chodzi o czyszczenie, wymagania są mniej więcej takie same dla każdego rodzaju słuchawek. W każdym razie, nie należy używać bieżącej wody w pobliżu technologii i unikać agresywnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić materiały. Jedno i drugie może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Dotyczy to wszystkich rodzajów zabudów słuchawkowych, a nawet słuchawek wodoodpornych. Nawet ich technologia nie toleruje trzymania ich pod bieżącą wodą.

Dostarczane z zestawem do czyszczenia: MOVE BT z Teufel
Jako pomoc w czyszczeniu można użyć suchej, czystej ściereczki, wacików bawełnianych lub wykałaczek, zimnego powietrza suszarki do włosów lub po prostu nadmuchu. Można użyć letniej wody z mydłem lub bez, jeśli na przykład zdejmie się i wyczyści miękką silikonową nakładkę na obudowę słuchawek dousznych bez kontaktu wody z elementami elektronicznymi. Dokładny proces czyszczenia zależy od rodzaju zastosowanych słuchawek, tzn. czy są to słuchawki douszne, czy słuchawki zakładane na uszy (słuchawki klipsowne).

Jak czyścić w douszne

Ponieważ szybkie zabrudzenie słuchawek dousznych jest znane również producentom, zamienne przystawki są dostarczane, a także oferowane do sprzedaży indywidualnej. Jeśli jednak nie chcesz regularnie kupować nowych załączników, możesz również po prostu sam dokładnie wyczyścić słuchawki douszne.

Sprzątałeś sam? Ładnie!
W tym celu zdejmuje się mocowania, np. gumowe lub silikonowe wkładki douszne bez technologii, które najprawdopodobniej są pokryte woskowiną. Należy je czyścić wodą z mydłem. Uporczywe zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą wacika lub wykałaczki. Należy uważać, aby nie uszkodzić materiału. Do drogich słuchawek często dołączane są specjalne środki czyszczące, można ich oczywiście używać bez obawy o uszkodzenie materiału. Same słuchawki są następnie starannie czyszczone suchymi ściereczkami i bez wody lub mydła/chemikaliów.

Lekko wilgotna szmatka jest również delikatna. Jeśli nawet drobne pory siatki są zapchane, można spróbować usunąć ten brud przez przedmuchanie. W przeciwnym razie pomocna może być suszarka do włosów na zimno. Jeśli to również nie pomoże, można przykleić kawałek taśmy samoprzylepnej na miejscu i spróbować usunąć brud taśmą. Kiedy wszystko jest czyste, a zwłaszcza końcówki są suche, można je złożyć z powrotem.

Czyszczenie słuchawek dousznych nie jest więc tak skomplikowane, jak się wydaje. Przy okazji, aby zapobiec zanieczyszczeniu, można ostrożnie wytrzeć słuchawki czystą ściereczką antybakteryjną po każdym użyciu i bezpośrednio usunąć widoczne zabrudzenia.

Jest to jeszcze łatwiejsze, jak pokazuje poniższe wideo:

Czyszczenie słuchawek
Czyszczenie słuchawek w kształcie łuku, bez względu na to, czy powłoka znajduje się nad uszami, czy na uszach, jest w zasadzie takie samo jak w przypadku słuchawek dousznych. W wielu modelach można zdjąć wkładki douszne lub wkładki, a następnie wyczyścić je. W przeciwnym razie słuchawki można czyścić ostrożnie suchą lub tylko lekko zwilżoną ściereczką. Zaletą słuchawek montowanych na klipsie jest wyeliminowanie dużej ilości woskowiny usznej.

Sprzątanie zajmuje tylko kilka chwil.
Słuchawki douszne wchodzą w bezpośredni kontakt z uchem, słuchawki dziobowe nie wchodzą lub prawie wcale nie wchodzą w kontakt. Dlatego też są one zazwyczaj łatwiejsze w czyszczeniu; mydło i woda nie są zazwyczaj potrzebne. Jeśli można zdjąć wkładki douszne lub przynajmniej wkładki i wyczyścić je na mokro, muszą być całkowicie suche, tak jak w przypadku słuchawek dousznych, zanim zostaną ponownie przymocowane do ucha za pomocą technologii. Jak już wspomniano, punkt ten odnosi się również do słuchawek wodoodpornych. Można również sprawdzić instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić słuchawki. Pamiętaj, że jeśli zgubiłeś instrukcję obsługi, proste wyszukiwanie w Google może to naprawić.