Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition oraz Bang & Olufsen Fernando Alonso BeoSound Edge Limited Edition

image

Słuchawki są często postrzegane jako akcesorium modowe, więc wizerunek produktu jest kluczowy. Bang & Olufsen angażuje się również w tworzenie właściwego wizerunku poprzez kontakty z gwiazdami, a teraz prezentuje specjalną wersję słuchawek dousznych Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport True Wireless In-ear, nową Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition. Dostępna jest również specjalna wersja Bang & Olufsen BeoSound Edge, Bang & Olufsen Fernando Alonso BeoSound Edge Limited Edition.

Nie jest niczym niezwykłym, że producenci słuchawek polegają na znanych osobowościach, aby jak najlepiej wypromować swoje produkty w grupie docelowej, do której są skierowane. Niejeden producent udowodnił, że odpowiedni wizerunek jest czasem ważniejszy niż faktyczna jakość rozwiązania. Gdy "właściwi" celebryci - DJ-e, aktorzy, muzycy czy sportowcy - gdziekolwiek i kiedykolwiek zostaną sfotografowani ze słuchawkami danego producenta na szyi lub w uszach, ma to wyraźny wpływ na wyniki sprzedaży.

Wielu producentów już teraz realizuje tę koncepcję marketingową, a duńska firma Bang & Olufsen najwyraźniej również chce ją forsować, zwłaszcza za sprawą najnowszych słuchawek marki Bang & Olufsen BeoPLAY - Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport.

Nowe słuchawki Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport to pierwsza wersja dousznych słuchawek marki Bang & Olufsen B & O BeoPLAY zaprojektowana specjalnie z myślą o sporcie, przy czym producent obiecuje, że zapewniają one typowy dla marki Bang & Olufsen charakterystyczny dźwięk, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i charakteryzują się długą żywotnością.

Po tym, jak Bang & Olufsen niedawno ogłosił specjalną wersję Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport we współpracy ze szwajcarską marką sportową On AG, Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport On Edition, następuje nowa edycja Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition we współpracy z hiszpańskim kierowcą wyścigowym Fernando Alonso.

Na szczęście, w tym przypadku, duńska firma powstrzymała się od używania pustych frazesów, które są często używane w takich współpracach, aby odnieść się do rzekomej bliskiej współpracy, ale zamiast tego mówił wprost i stwierdził, że projekt Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport został dostosowany do Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition. Mówi się, że projekt jest oparty na samochodzie wyścigowym Alonso No. 66 Arrow McLaren SP, ale w rzeczywistości słuchawki douszne są rzeczywiście zaprojektowane tak, aby nosić podpis hiszpańskiego kierowcy wyścigowego. Skrzynia transportowa, która w tym przypadku służy również jako przenośna stacja ładująca, również opatrzona jest podpisem Fernando Alonso.

O ile współpraca z Fernando Alonso przy wprowadzaniu na rynek słuchawek dousznych, przeznaczonych przede wszystkim do uprawiania sportu, jest oczywiście zrozumiała, o tyle pojawia się pytanie o związek pomiędzy drugim produktem Bang & Olufsen, który od teraz również będzie oferowany z podpisem kierowcy wyścigowego...

Bang & Olufsen już wkrótce zaoferuje specjalną wersję głośnika Bang & Olufsen BeoSound Edge - Bang & Olufsen Fernando Alonso BeoSound Edge Limited Edition.

Głośnik, zaprojektowany przez Michaela Anastassiadesa, jest bardzo mocny, a producent mówi o bardzo mocnym głośniku bezprzewodowym. Bang & Olufsen BeoSound Edge wpisuje się w koncepcję streamingu dźwięku multiroom Bang & Olufsen, więc może współpracować z wieloma innymi "bezprzewodowymi" produktami duńskiej firmy. Oprócz Bluetooth do bezpośredniej integracji z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety, rozwiązanie to może być również zintegrowane z siecią bezprzewodową, dzięki obsłudze WiFi dla Apple AirPlay 2 i Google Chromecast.

10-calowy głośnik niskotonowy z podwójną cewką w połączeniu z dwoma 4-calowymi głośnikami średniotonowymi i jednym 3/4-calowym głośnikiem wysokotonowym, które są kontrolowane przez dwa moduły wzmacniacza klasy D, zapewniają bogate brzmienie. Dzięki temu do dyspozycji są dwa wzmacniacze o mocy 200 W dla głośnika niskotonowego oraz cztery razy po 100 W dla pozostałych przetworników. Tak zwany aktywny port basowy zapewnia szczególnie wysoki poziom basu, a Beam Direction Control po bokach gwarantuje szeroką dyspersję w pomieszczeniu.

Jak już opisano, to rozwiązanie nie jest tak naprawdę małe, ponieważ mierzy dostojne 50,2 cm średnicy i ma głębokość 13 cm. Dzięki aluminiowej ramie i korpusowi z MDF-u waży 13 kg. Oprócz tego, że można go swobodnie postawić w pokoju lub na odpowiednim meblu, można go również zamontować na ścianie.

Już w wersji standardowej Bang & Olufsen BeoSound Edge ma sugerowaną cenę detaliczną wynoszącą 3.250 euro, do wyboru w kolorze srebrnym, brązowym lub mosiężnym. Dostępna jest również limitowana edycja Anthracite, której sugerowana cena detaliczna wynosi 3 600 euro. Taka jest również cena Bang & Olufsen Fernando Alonso BeoSound Edge Limited Edition, z nazwiskiem rajdowca na przedniej i górnej części. Tylko 22 z nich będą dostępne od października 2020 roku.

Słuchawki douszne podpisane przez Fernando Alonso również będą dostępne w ograniczonej ilości. Czy to usprawiedliwia dodatkową cenę, jaką Bang & Olufsen pobiera za nowe Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition w porównaniu z regularnymi modelami, każdy musi zdecydować sam. Na przykład, Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition będzie dostępny w cenie 400 euro, podczas gdy standardowa wersja kosztuje tylko 350 euro. Przynajmniej możecie być pewni, że będziecie mieli prawdziwie limitowany model do nazwania swoim własnym, ponieważ Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition będzie dostępny tylko w 66 sztukach i będzie można go zamówić bezpośrednio na stronie producenta.

Do rzeczy

To naturalne, że Bang & Olufsen zdecydował się na współpracę z Fernando Alonso w celu optymalnego wprowadzenia na rynek pierwszych True Wireless In-ear headphones z serii Bang & Olufsen BeoPlay zaprojektowanych z myślą o sporcie. Zwłaszcza, że ściśle limitowana edycja Bang & Olufsen BeoPLAY E8 Sport Fernando Alonso Limited Edition ma szansę zainteresować najbardziej oddanych fanów hiszpańskiego projektanta. Ale czy będą oni również entuzjastycznie nastawieni do bezprzewodowego głośnika z bardzo górnej półki cenowej, jakim jest Bang & Olufsen Fernando Alonso BeoSound Edge Limited Edition, tylko dlatego, że nosi on podpis ich idola...

Hidizs AP100