Jabra Sport Pulse bezprzewodowe słuchawki sportowe z czujnikiem tętna

image

Jest wiele rzeczy, których producenci po prostu nie potrafią wymyślić, aby ich produkty były warte zakupu. Czasami te wszystkie dodatkowe "falbanki" są po prostu zbędne, ale w przypadku Jabra Sport Pulse sytuacja jest zupełnie inna. Na sekundę, to są słuchawki Bluetooth z wbudowanym czujnikiem tętna! Zastanawiam się, co to jest i po co? Rozprawmy się błyskawicznie z tym cudem!

Zawartość opakowania

Jabra Sport Pulse wita nas stylowym opakowaniem z piękną sportową dziewczyną.

W środku znajdziemy same słuchawki, wymienne poduszki nauszne, uchwyty na kabel douszny, kabel USB, futerał i dokumentację.

Wzornictwo, jakość materiałów

Wygląd zewnętrzny modelu jest jednocześnie sportowy i naładowany, ale także schludny i skromny. Producent jako główny materiał wybrał matowy i błyszczący plastik zmieszany z gumowymi wstawkami. Mimo niezbyt małych miseczek, słuchawki wyglądają bardzo zgrabnie w uszach. I co najważniejsze, model ten pasuje zarówno do dużych, jak i małych uszu. Widać pewien minimalizm w wyglądzie i to dla własnego dobra. Jakość materiałów oraz spasowanie i wykończenie jest perfekcyjne i nie powoduje żadnych dolegliwości. Po kilku miesiącach aktywnego użytkowania mogę spokojnie stwierdzić, że model jest wykonany bardzo dobrze i nie widać przedwczesnego zużycia nawet gumek.

Ergonomia

Wcześniej wybrałem mojego faworyta do sportu, czyli Jaybird X2, które są najwygodniejszymi słuchawkami do aktywnego uprawiania sportu. Jednak pod względem komfortu Jabra Sport Pulse przewyższyła nawet kreację Jaybirda, ponieważ były tak ergonomicznie zaprojektowane. Dzięki mocowaniom wewnątrzusznym (których jest kilka rodzajów), które spoczywają za chrząstką ucha, możesz swobodnie obijać się do góry nogami, dzięki czemu słuchawki nie spadną Ci z głowy. Przy tak mocnym trzymaniu się uszu model ten nie powoduje dyskomfortu.

Dla tych, którzy uważają, że przewód jest zbyt długi, istnieją klipsy do przewodu, które można wykorzystać do regulacji długości przewodu.

Sterowanie, łączność

Całe sterowanie słuchawkami jest związane z trzema przyciskami na pilocie i przyciskiem na lewym nauszniku. Można ich używać do sterowania odtwarzaniem, regulowania głośności, odbierania połączeń, rozpoznawania tętna i włączania/wyłączania urządzenia. Jest wskaźnik, który pokazuje tryb parowania i stan baterii. Czy to wszystko jest wygodnie realizowane? 5+, bez pytań!

Połącz słuchawki ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth 4.0. Zasięg został oznaczony na 10m, co jest wystarczające, bo smartfon najczęściej nosimy w kieszeni.

Obsługiwane jest również wyświetlanie stanu baterii w smartfonie, co jest zdecydowanym plusem.

Element sportowy, funkcjonalność

Tutaj dochodzimy do najważniejszej rzeczy w Jabra Sport Pulse. Tak, to nie jest dźwięk, do tego dojdziemy za chwilę. Teraz porozmawiamy o sprytnym komponencie sportowym - whoopee, huh? :) Jak już napisano wyżej - słuchawki nie są proste, ale z czujnikiem tętna, który jest ukryty w lewym nauszniku i pozwala na pomiar tętna. Widzieliśmy już coś takiego w bransoletkach i inteligentnych zegarkach, ale po raz pierwszy widzimy to w słuchawkach i początkowo wydawało się, że jest to rzecz bezużyteczna. Ale po 3 miesiącach niemal codziennego użytkowania mogę szczerze powiedzieć - ta rzecz jest rewelacyjna! Jak bardzo jest to fajne? Otóż, po pierwsze, nie trzeba nosić 100 różnych urządzeń w postaci bransoletek, słuchawek i odtwarzaczy. Po drugie jest to bardzo przydatna rzecz dla osób uprawiających sport, ponieważ dopiero przy tętnie 120+ organizm zaczyna wychodzić poza swoją strefę komfortu i od tych liczb zaczyna się cały postęp. Taka kontrola przyda się zarówno biegaczom, jak i bywalcom siłowni - tętno rośnie podczas ćwiczeń, więc robisz to dobrze. Można jednak również przesadzić, co często ma miejsce w przypadku ciężkich ćwiczeń, takich jak przysiady i martwy ciąg - zestaw Jabra Sport Pulse pomaga również w tym przypadku. Po prostu z wykresów wiesz przy jakiej wadze jest Twoje optymalne tętno i na tym możesz oprzeć swój trening.

Cała analiza i śledzenie odbywa się za pomocą autorskiej aplikacji Jabra Sport, która rejestruje tętno, wyznacza trasę GPS i wyświetla podstawowe parametry (dystans, średnie tętno, spalone kcal). Potem fajnie jest zobaczyć statystyki i mapy - ile kilometrów przebiegłeś miesiąc temu i wczoraj, bo widząc swoje postępy sprawiasz, że chce Ci się iść dalej. Są też trzy testy czujnika tętna - poziom VO2 max (wskaźnik sprawności fizycznej), poziom stresu i test tętna spoczynkowego.

Dźwięk

Za źródło posłużył smartfon Apple iPhone 6s.

Tutaj możemy tylko pochwalić Jabra Sport Pulse - model ten robi w szczegółach za wspomniane już Jaybird X2, które po raz kolejny uznałem za najfajniejsze słuchawki sportowe naszych czasów. Gitara akustyczna, pianino, talerze perkusyjne, dzwonki i wszelkie inne instrumenty grają z Sport Pulse bardzo dobrze. Głośność maksymalna jest poza skalą, ja przeważnie słucham muzyki na średniej głośności, która jest już wystarczająco głośna. Skrzela pozwalają usłyszeć ogromną ilość szczegółów nawet w najgłośniejszym otoczeniu i podczas uprawiania aktywnych sportów. Izolacja akustyczna jest naprawdę świetna, gdy tylko zdejmiesz słuchawki, nawet jeśli nie grają, zdajesz sobie sprawę, jak głośno jest wokół ciebie. Dźwięk jest nieco ciepły z odejściem w kierunku niskich częstotliwości, ale z miłym odejściem, stylowym - bez pomruków i utraty równowagi. To naprawdę jedne z najbardziej muzykalnych słuchawek bezprzewodowych naszych czasów.

Autonomia

Bateria wytrzymuje około 5 godzin podczas słuchania muzyki. Mało tego, tutaj od razu patrzymy na słuchawki i myślimy - gdzie producenci umieścili baterię i jak duża jest? Powinniśmy jasno zrozumieć, że mówimy o modelu sportowym i gdybyśmy chcieli większej autonomii, to mielibyśmy większy akumulator i niezbyt wygodną konstrukcję. Nie będę więc beształ Jabra Sport Pulse za autonomię, to nie jest etyczne.

Ładowanie odbywa się poprzez gniazdo Micro USB w kubku i wcale nie trwa długo. Na godzinę słuchania muzyki wystarczy wrzucić słuchawki na ładowanie na 5-10 min.

Koszt

Dobra rzecz nie może być tania. Dotyczy to absolutnie wszystkiego w naszym życiu. Dokładnie tak samo jest z Jabra Sport Pulse - w momencie pisania tego tekstu kosztował on około 200 dolarów. Cena jest w 100% uzasadniona.

Wyniki

Firma Jabra wymyśliła bardzo fajne i innowacyjne słuchawki sportowe, które przypadną do gustu zarówno sportowcom, jak i fanom wszelkiego rodzaju ciekawych gadżetów. Mimo sportowego komponentu, producent nie zapomniał włożyć do urządzenia muzycznej duszy i Sport Pulse gra bardzo fajnie i klimatycznie. Nie musisz się więc martwić, że kolejny maraton przejdziesz (przebiegniesz) w kompletnej nudzie.

Maxim Spivak Specjalnie dla Portativ.ua

Hidizs AP100