Sennheiser HD 560S - Słuchawki nauszne dla entuzjastów muzyki w przystępnej cenie

image

Słuchawki, które dostarczają naturalny i precyzyjny dźwięk referencyjny, od najgłębszego basu do każdego szczegółu w wysokich tonach, powinny być sparowane z nowymi słuchawkami dousznymi od Sennheiser electronics GmbH & Co. KG w postaci nowych Sennheiser HD 560S są dostępne, i to w szczególnie atrakcyjnej cenie.

Niemiecka firma Sennheiser electronics GmbH & Co. KG zawsze była uważana za producenta, który jest w równym stopniu dedykowany segmentom konsumenckim i profesjonalnym, a zatem wie wszystko o tym, jak muzyka powinna faktycznie brzmieć. W końcu mikrofony od Sennheiser electronics GmbH & Co. KG są używane do wielu nagrań, a słuchawki producenta służą również jako narzędzia do nagrywania i masteringu. To, że ta ekspertyza jest wykorzystywana również w rozwiązaniach w sprawdzonym sektorze konsumenckim, zostało wielokrotnie udowodnione.

Najnowszy model od Sennheiser electronics GmbH & Co. KG skierowany jest wyraźnie do szczególnie wymagających użytkowników, miłośników muzyki, którzy cenią sobie maksymalną wierność i chcą cieszyć się muzyką przez wiele godzin na słuchawkach. Nowe Sennheiser HD 560S zostały zatem opracowane jako rozwiązanie dla szczególnie wymagających słuchaczy muzyki, ale także z myślą o cenie, ponieważ naturalny i precyzyjny dźwięk referencyjny ma być dostarczony w przystępnej cenie.

Nowe Sennheiser HD 560S to tzw. słuchawki over-ear, czyli model, który całkowicie otacza uszy użytkownika. Ma to kilka zalet: z jednej strony daje konstruktorom większe pole manewru, a z drugiej strony jest to bezsprzecznie najlepsza i najwygodniejsza forma słuchawek do dłuższego słuchania muzyki. Dotyczy to również drugiej cechy konstrukcyjnej nowych Sennheiser HD 560S, które zostały zaprojektowane jako słuchawki otwarte.

Sercem nowych Sennheiser HD 560S jest nowo opracowany przetwornik z polimerową membraną oraz innowacyjna technologia przetworników z silnymi magnesami dla wysoce liniowego, kontrolowanego wychylenia. Wspomniana wcześniej otwarta konstrukcja pozwala na nieskrępowaną ekspansję fal dźwiękowych i zapobiega powstawaniu przeszkadzających odbić. Ponadto konstruktorzy nowych Sennheiser HD 560S wykorzystują tzw. technologię E.A.R., która jest skrótem od Ergonomic Acoustic Refinement i odnosi się do niewielkiego kąta nachylenia przetworników. Ma to na celu uzyskanie niemal takiego samego wrażenia, jak w przypadku normalnych głośników, tj. zapobieganie tak często przywoływanemu "słuchaniu w głowie" i zagwarantowanie naturalnej, szerokiej sceny z lokalną, drobną detalicznością głosów i instrumentów.

Sennheiser HD 560S jest dostrojony tak, aby zapewnić naturalne, dokładne brzmienie w szerokim zakresie częstotliwości, więc w przeciwieństwie do innych słuchawek nie posiada własnej charakterystyki brzmieniowej. Producent posuwa się nawet do stwierdzenia, że wiarygodne porównania A/B miksów, źródeł i formatów mediów są możliwe z tymi słuchawkami, ponieważ Sennheiser HD 560S reprodukuje dokładnie to, co jest dostarczane. Specyfikacja techniczna jest również imponująca, ponieważ firma podaje pasmo przenoszenia od 6 Hz do 38 kHz dla nowych Sennheiser HD 560S, i to przy impedancji 120 omów i czułości 110 dB. Oznacza to, że nowy Sennheiser HD 560S jest przeznaczony nie tylko do użytku w domu z odpowiednim systemem hi-fi lub wzmacniaczem słuchawkowym, ale może być również używany w aplikacjach mobilnych, na przykład z przenośnymi odtwarzaczami hi-fi. Podobnie jak tam, niezawodnie dostarcza szczegółowy dźwięk z ekspresyjną dynamiką.

"Opracowaliśmy nowy przetwornik 120 Ohm z membraną wykonaną z mieszanki polimerów, która oferuje wysoki skok liniowy i blask powyżej 10 kHz. Ta innowacja zapewnia precyzyjną reprodukcję w całym słyszalnym spektrum częstotliwości, nawet niuanse dźwiękowe są odtwarzane zgodnie z naturą. "Kurt Mich, Team Leader Acoustics and Transducer, Sennheiser electronics GmbH & Co. KG

Innym ważnym aspektem dla relaksującego słuchania muzyki przez długi okres czasu jest oczywiście waga, a ta powinna być stosunkowo niska w przypadku nowych Sennheiser HD 560S. Słuchawki te ważą 240 g. Ergonomicznie ukształtowane poduszki nagłowne wykonane z weluru, wyściółka pokryta welurem po wewnętrznej stronie pałąka, wszystko to pomaga zapewnić, że Sennheiser HD 560S mogą być komfortowo używane przez wiele godzin, przekonuje producent. Po raz kolejny w grę wchodzi tutaj otwarta konstrukcja: taka konstrukcja wentyluje nausznik i utrzymuje go w chłodzie, dzięki czemu gwarantowane jest przyjemne długotrwałe słyszenie.

Konstruktorzy zadbali również o to, aby nowe Sennheiser HD 560S mogły być elastycznie wykorzystywane dzięki zastosowaniu odłączanego kabla o długości 3 metrów, który zakończony jest wtyczką jack 6,3 mm stereo. W zestawie znajduje się adapter 3,5 mm z elastycznym kablem o długości 15 cm.

"Cieszymy się, że możemy przedstawić HD 560S jako słuchawki klasy podstawowej dla miłośników muzyki. Pod względem stosunku jakości do ceny, produkt ten reprezentuje zmianę paradygmatu w dziedzinie otwartych, dynamicznych słuchawek. Dzięki liniowej akustyce dostosowanej do wyrafinowanej oceny muzyki, słuchacze odkrywają muzykę niezmienioną od produkcji do odtwarzania. "Jermo Köhnke, Product Manager w Sennheiser electronics GmbH & Co. KG

Nowy Sennheiser HD 560S jest dostępny w kolorze czarnym. Jest on dostępny natychmiast w rekomendowanej cenie detalicznej € 199,- od wyspecjalizowanych sprzedawców oraz bezpośrednio od Sennheiser electronics GmbH & Co KG.

Hidizs AP100