RECENZJA JBL CLIP 4! NAJLEPSZY mały głośnik bluetooth w 2020 roku!

image

JBL wybrał idealny moment na premierę swoich nowych głośników przenośnych - zimę! Przecież to zima, kiedy jeździmy na rowerach i chodzimy na pikniki. Chociaż nikt nie odwołuje nart i snowboardów. Poznaj króla najmniejszych głośników bezprzewodowych - JBL Clip 4.

Co mamy dla Ciebie w planach

Jedyne co trzeba wiedzieć o zestawie - teraz CLIP zawiera USB-C i kabel do ładowania. I trochę papierkowej roboty.

Projekt

O ile JBL Go 3 bardzo się zmienił w stosunku do Go 2, o tyle Clip 4 już nie tak drastycznie. Oplot z tkaniny pozostał, metalowa rama też, ale zmienił się kształt, kontrolki przesunęły się nieco w inne miejsca i teraz jest to prostokąt zamiast koła z karabinkiem. Z tyłu umieszczono te same radełkowane gumowe paski, co w Go 3, aby zapewnić rezonans i wygodniejszy chwyt. USB-C nie jest już ukryte pod atrapą zaślepki, a gniazdo mini-jack to już przeszłość. W ofercie startowej znajduje się aż 6 kolorów, my mamy niebieski.

Ergonomia

Głośnik karabinkowy ma maksymalną (wybaczcie tautologię) użyteczność, bo można go zaczepić wszędzie - na rowerze, plecaku, płocie, moście. Wszystko jest takie samo jak poprzednio, ale zaczep jest teraz znacznie szerszy, co pozwala na zaczepienie większej ilości wystających elementów. Jest jednak pewien minus w porównaniu do JBL Clip 3 - widzicie jak wcześniej inżynierowie wyłożyli wnętrze karabinka miękką w dotyku gumą? Cóż, Clip 4 nie ma tego, co stawia pod znakiem zapytania zaczep na tym samym rowerze lub w innym miejscu, które mogłoby zostać porysowane w ruchu.

Waga i wymiary są mniej więcej identyczne jak w Clip 3, tylko w 4 więcej miejsca poświęcono na sam korpus, co pozytywnie wpłynęło na brzmienie. Stopień ochrony jest standardowy dla głośnika tej klasy - IP67. Ta druga opcja pozwala na zanurzenie głośnika pod wodą.

Dźwięk

Dźwięk z Clip 3 jest teraz jak z bębna, stłumiony i bez wyrazu, a także cichszy przy maksymalnym obciążeniu. Clip 4 jest o krok do przodu i dorównuje modelowi Flip 5 przy niższej cenie. Dźwięk jest dość szczegółowy i miękki jak na głośnik tej wielkości, muzyka brzmi bez przesadnej jakości. Posłuchajcie sami:

Dźwięk

Bluetooth w głośniku to wersja 5.1, która odpowiada za 20 metrów stabilnej łączności, wydajność energetyczną i odbiór najlepszego możliwego sygnału.

Próba przekazania jakości dźwięku w recenzji wideo

Odtwórz

Autonomia

Pojemność i typ baterii pozostał ten sam - 1000mAh, co przy zwiększonej mocy i zoptymalizowanej łączności dało te same 10 godzin przy średniej głośności i 3 godziny ładowania z sieci.