Kolumny podstawkowe Hi - Fi

image

Kolumny podstawkowe Hi – Fi to doskonała alternatywa dla klasycznych podłogówek. Sprawdzają się one doskonale nawet w pomieszczeniach o średniej wielkością. W sprzedaży dostępne są obecnie naprawdę dobrej jakości kolumny podstawkowe, które gwarantują dźwięk na wysokim poziomie. Niewątpliwym atutem takim kolumn jest łatwość ich ustawienia. Przyjrzyjmy się bliżej kolumnom podstawkowym Hi – Fi.

Rozmiar kolumn podstawkowych

W przypadku kolumn podstawkowych bardzo duże znaczenie ma ich rozmiar. Trzeba pamiętać, że rozmiar kolumn podstawkowych zawsze dopasowuje się do powierzchni pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Największą popularnością cieszą się obecnie kolumny, których konstrukcja została oparta na głośniku średnio-niskotonowym o średnicy wahającej się między 15 a 18 centymetrów. Wybór takich kolumn podstawkowych gwarantuje nam kompromis między wielkością kolumny, jej skutecznością a istotnym parametrem, którym jest szerokość pasma przenoszenia. Takie kolumny to dobry wybór do pomieszczeń o powierzchni od 12m2. Warto dodać, że wiele kolumn podstawkowych to urządzenia o niewielkim rozmiarze, które zostały naprawdę estetycznie wykonane.

Obudowa kolumn podstawkowych

Kiedy mówimy o kolumnach podstawkowych, koniecznie musimy pamiętać również o ich obudowie. W sprzedaży dostępne są modele różniące się zastosowaną obudową. Wybierać można między innymi spośród tych:

  • z obudową zamkniętą
  • z obudowaną z membraną bierną
  • bas– refleks

Decydując się na kolumny bas – refleks, trzeba pamiętać, że nie wolno ustawiać ich przy samej ścianie. Jest to efekt zastosowania portu bas – refleksu w tylnej części kolumny. Dobrą alternatywą dla takich kolumn są te z membraną bierną. Membrana wykazuje działanie podobne do bas – refleksu. Trzeba jednak pamiętać, że kolumny z membraną bierną kosztują nieco więcej. Czasami jednak warto ponieść większe koszty po to, aby cieszyć się dźwiękiem na zdecydowanie większym poziomie.

Moc kolumn podstawkowych

Parametrem, którego absolutnie nie należy lekceważyć, wybierając kolumny jest moc. Jeszcze kilka lat temu uważano, że kolumna zawsze musi mieć moc większą niż moc wzmacniacza. Dzisiaj podejście to uległo nieco zmianie. Warto pamiętać, że normalnie użytkując kolumny nawet nie zbliżymy się do ich granicznej mocy. Dlatego nie należy też przesadzać.

Oszczędność miejsca

Wiele osób decyduje się na kolumny podstawkowe z uwagi na to, że zajmują one zdecydowanie mniej miejsca niż kolumny podłogowe. Bez wątpienia jest to ważna cecha tych kolumn, którą zawsze należy uwzględnić, chcąc kupić kolumny. Kolumny podstawkowe ustawimy bez problemu w nawet naprawdę niewielkim pomieszczeniu. Dlatego poleca się je szczególnie tym, którzy chcą cieszyć się muzyką na wysokim poziomie, a jednocześnie nie dysponują dużą ilością miejsca.

Gdzie można kupić kolumny podstawkowe?

Kolumny podstawkowe Hi – Fi można obecnie kupić w dobrych sklepach muzycznych. Co ważne, klienci mają do wyboru zarówno sklepy stacjonarne, jak i i sklepy działające za pośrednictwem Internetu. Decydując się na te drugie, można kolumny podstawkowe kupić bez wychodzenia z domu. Co ważne, kolumny podstawkowe w sklepach internetowych często kosztują trochę mniej niż w tych stacjonarnych. Dostarczane są pod wskazany adres.

Kolumny podstawkowe to rozwiązanie cieszące się naprawdę bardzo dużą popularnością. Poleca się je do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na duże kolumny podłogowe. Wybór, jaki dzisiaj oferują producenci sprawia, że każdy bez trudu znajdzie dla siebie odpowiednie kolumny podstawkowe.