Jak powstrzymać brzęczenie subwoofera

image

Kiedy subwoofer przestaje dostarczać ciężki bas i zaczyna brzmieć bardziej jak pies w obrazie nagłówka, coś idzie nie tak. Aby upewnić się, że otrzymujesz żądany dźwięk, przygotowaliśmy łatwy w użyciu przewodnik, który pomoże Ci określić problem i sposób jego rozwiązania. Bo dobry dźwięk nie powinien być trudny. W wielu przypadkach, ale nie wszystkich, może to oznaczać, że subwoofer jest po prostu zepsuty i zapętlony w "pętlach szumów", ale zajmijmy się tym.

1. Co powoduje brzęczenie?
Dobra wiadomość pierwsza: Prawdopodobnie jest to pętla szumiąca i nie wynika z wadliwego subwoofera. Pętle uziemienia i inne czynniki zewnętrzne są często łatwe do naprawienia.

Istnieją trzy możliwe przyczyny brzęczenia - a ważną wskazówką jest to, jak brzęczy Twój subwoofer: Czy hałas jest bardzo cichy i nie robi się głośniejszy nawet przy zwiększonej głośności? Czy jest on wyraźnie słyszalny i zależy od głośności? Czy też jest on wyraźnie słyszalny, ale niezależnie od głośności? Istnieje wyjaśnienie dla każdego z tych trzech rodzajów zakłóceń.

Tylko w pierwszym przypadku jest to prawdopodobnie spowodowane przez sam subwoofer. Zasilanie może być słyszalne, ponieważ nie działa tak jak powinno.
W drugim przypadku mogą wystąpić zakłócenia w sieci zasilającej lub źle położony kabel subwoofera lub kabla sieciowego może być źródłem szumu. Jest to spowodowane zakłóceniami elektromagnetycznymi, które oddziałują na subwoofer i występują w mniejszym lub większym stopniu, w zależności od mocy lub głośności.
W trzecim przypadku problemem jest najprawdopodobniej pętla szumów powodowana przez rezystory od gniazda zasilania do urządzenia źródłowego do subwoofera, powodująca na końcu głośny szum.

Jak mogę się dowiedzieć, co powoduje brzęczenie?

Kiedy ty brzęczysz subwooferem, możesz zrobić kilka testów. W pierwszym przypadku, ekstremalnie niskiego poziomu szumu, niewiele można zrobić. Jednak zawsze można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta i poprosić o zastępstwo.

Możesz sprawdzić, czy nucenie jest wzmacniane lub minimalizowane poprzez zmianę głośności i tendencję do wykluczania jednego lub drugiego punktu. Jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest jednak najpierw wyciągnięcie kabla cinch z wejścia subwoofera. Jeśli po tej czynności subwoofer przestanie brzęczeć, można mieć pewność, że winna jest pętla brzęczenia.

Jeśli dźwięk brzęczenia jest nadal obecny, można wykluczyć pętlę brzęczenia, a problemem mogą być zakłócenia sieciowe lub nieodpowiednio ekranowane przewody.

Jakie działania należy podjąć?
Dzięki cichemu brzęczeniu, możesz zagrać nad sobą, możesz zadzwonić do naszego zespołu wsparcia. Jeśli jednak wystąpi jakiś problem techniczny, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Jeśli problem jest spowodowany kablem lub zasilaczem, należy zacząć od próby podłączenia subwoofera do innego gniazda zasilania. Jeśli te sztuczki zadziałają, należy podłączyć subwoofer z powrotem do poprzedniego gniazdka, ale tym razem wyjąć z niego wszystkie inne urządzenia. Czasami niektóre urządzenia lub urządzenia ładujące mogą powodować brzęczenie dla subwoofera. Jeśli problem się utrzymuje, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia technicznego, może to być problem z domowym zasilaniem.

Może być tak, że brzęczenie pochodzi z głośników. Może to być problem, gdy kable są tanie lub nieobsługiwane, jednak rzadko się to zdarza. Aby to sprawdzić, należy przerobić kable lub użyć krótszych kabli. Można wypróbować wyciszany subwoofer bezprzewodowy, który może być świetnym rozwiązaniem do integracji subwoofera w domu.

W ten sposób można pozbyć się nucenia
Jeśli jest to pętla szumów, należy sprawdzić, czy szumy są spowodowane przez połączenie między subwooferem a urządzeniem źródłowym, czy też przez inne urządzenia, które są dodatkowo podłączone do urządzenia źródłowego. Odłącz przewód antenowy od odbiornika (jeśli jest to odbiornik jako urządzenie źródłowe) i sprawdź, czy subwoofer nadal buczy.

Jeśli tak nie jest, można użyć pośredniego filtra prądu osłonowego (dostępnego również w naszym sklepie), aby wyeliminować pętlę brzęczenia i problem został rozwiązany. Można tam również znaleźć pojedyncze subwoofery, jeśli i tak szukasz innego urządzenia. Jeśli nie ma go na przewodzie antenowym lub jeśli jest to inne urządzenie źródłowe, należy odłączyć wszystkie podłączone urządzenia od urządzenia źródłowego i obserwować, które z nich przerywa pętlę szumów.

Między tym urządzeniem a urządzeniem źródłowym należy zainstalować filtr galwaniczny (dostępny w specjalistycznych sklepach), który z kolei zapobiega powstawaniu pętli brzęczenia. Jeśli to również nie pomoże, należy skontaktować się z odpowiednim wsparciem.

Subwoofer monofoniczny US 2106/1 SW: Trochę bardziej umiarkowany - również cenowo - to właśnie o to chodzi w tym modelu. Niemniej jednak, różnicę usłyszysz, kiedy dwie lampy basowo-refleksyjne przejdą do pracy. Bardzo praktyczne: funkcja automatycznego włączania/wyłączania.

Wniosek: co robić, gdy twój subwoofer brzęczy
Po pierwsze, należy dokładnie sprawdzić, czy brzęczenie w subwooferze zależy od głośności i czy jest on zazwyczaj cichy czy głośny. To ogranicza przyczyny.
Jeśli nie jest to sam subwoofer, rozpoczyna się poszukiwanie śladów: wymiana gniazdek, wymiana kabli, odłączenie innych urządzeń od zasilania. W pewnym momencie znajdziemy źródło zakłóceń.
W zależności od przyczyny, może to pomóc w wymianie kabla, podłączeniu prądu płaszcza, filtra galwanicznego lub skontaktowaniu się z pomocą techniczną.