Przewody głośnikowe: kilka przydatnych informacji

image

Miłośnicy muzyki, którzy decydują się na zakup naprawdę dobrej jakości sprzętu na ogół kupują również przewody głośnikowe. Tym, co ma ogromne znaczenie podczas kupna jest rodzaj przewodów i ich jakość, co bezpośrednio wpływa oczywiście na cenę. Zobaczmy co warto wiedzieć o przewodach głośnikowych.

Rola kabli głośnikowych

Przewody głośnikowe pełnią niezwykle ważną rolę. Wchodzą w skład całego systemu muzycznego. Wiele osób sądzi, że wpływają one tylko na to, jak połączone są ze sobą poszczególne elementy. Tymczasem mają one naprawdę bardzo duży wpływ na jakość dźwięki. To również przewody głośnikowe odpowiadają za przenoszenie sygnały do głośników. Wybierając przewody głośnikowe naprawdę dobrej jakości, możemy być więc pewni, że dźwięk, który będzie wydobywał się z głośników będzie na znacznie wyższym poziomie.

Zastosowany przewodnik

Dostępne w sprzedaży kable głośnikowe to szeroki wybór produktów znacznie różniących się między sobą. Jeśli weźmiemy pod uwagę wykorzystany przez producenta przewodnik, to okaże się, że wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje przewodów

  • CCA
  • OFC

Przewody CCA mają aluminiowy rdzeń. Wyplaterowano go zwykłą miedzią. Obecnie jest to najtańszy przewód głośnikowy, co oczywiście przekłada się na częstość jego zastosowania. Po przewody CCA sięga zdecydowana większość producentów oferujących systemy nagłośnienia. W przewodach OFC wykorzystywana jest miedź beztlenowa. Jest ona zdecydowanie lepszym przewodnikiem. W przypadku tych przewodów nie trzeba obawiać się zjawiska utleniania przewodnika. W efekcie przewody te charakteryzują się wieloletnią trwałością. Są to przewody naprawdę wysokiej jakości, które polecić można nawet najbardziej wymagającym miłośnikom muzyki.Budowa przewodów głośnikowych

Przewody głośnikowe dzieli się, biorąc pod uwagę również ich budowę. Uwzględniając to kryterium, wyróżnimy przewody:

  • plecionkę
  • Solid Care
  • BassCore

.Solid Care to kable składające się z pojedynczego drutu. W plecionce mamy do czynienia z dużą ilością poskręcanych razem żył. Obecnie to właśnie plecionki są najchętniej wykorzystywane.

Z kolei BassCore to przewody, w których udało się połączyć cechy plecionki i przewodów Solid Care. W ich przypadku jedną grubszą żyłę oplata się kilkoma znacznie mniejszymi.

Przewody głośnikowe BassCore poleca się wszystkim, którym zależy na tym, aby ich sprzęt doskonale przenosił zarówno niskie, jak i wysokie częstotliwości. Bez wątpienia są to jedne z lepszych przewodów głośnikowych, po które powinni sięgnąć wszyscy stawiający na jakość.

Gdzie można kupić przewody głośnikowe?

Najprościej jest postawić na dobry sklep muzyczny. Co ważne, dzisiaj takie sklepy to nie tylko te stacjonarne, ale również działające w Internecie. Decydując się na zakup przewodów głośnikowych w sieci, nie trzeba nawet na chwilę wychodzić z domu. Jest to więc rozwiązanie niezwykle wygodne, które zapewnia ogromną oszczędność czasu. Warto pamiętać, że osoby nie mające odpowiedniej wiedzy niezbędnej do wybrania przewodów głośnikowych mogą liczyć na wsparcie sprzedawców nawet w sklepach internetowych. Wystarczy zadzwonić pod podany na stronie internetowej numer

.Przewody głośnikowe to obecnie ogromna oferta przewodów dość mocno różniących się między sobą. Na pewno nie należy do ich zakupu podchodzić lekceważąco. W dużej mierze to właśnie przewody głośnikowe wpływają na ostateczną jakość dźwięku. W sprzedaży dostępne są przewody w bardzo różnej cenie, co sprawia, że każdy użytkownik znajdzie te odpowiednie dla siebie. Warto jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości dźwięku na przewodach głośnikowych nie warto oszczędzać.